zoskla.sk, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 22 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 40/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (872 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 21. 10. 2016
- Sídlo
- Robotnícka 11591/1J, 03601, Martin
- EBITDA marža1,5 %
- ROA (návratnosť aktív)0,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)1,7 %
- Zadlženosť89 %
- Kapitálová primeranosť11,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.069netIncome: 604.00revenue: 872 059prevNetIncome: 2 682
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 11.42equity: 35 949assets: 314 909
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 88.58equity: 35 949assets: 314 909
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 78.48revenueYoY: 22.32validHistoryYears: 9.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 1.47netMargin: 0.069ebitda: 12 797revenue: 872 059
Altman Z''-Score0.91Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.22 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.32 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.23 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.14 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.19 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.19 % vs. predchádzajúce 1.75 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 88.58 % vs. predchádzajúce 76.88 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.77× vs. predchádzajúce 4.66×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.07 % vs. predchádzajúca 0.38 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 11.42 % vs. predchádzajúca 23.12 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 22 % na 872 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.1 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 11 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 872 tis. € | 713 tis. € | +22,3 % |
| EBITDA | 13 tis. € | 10 tis. € | +25,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 12 tis. € | 9 tis. € | +25,7 % |
| Čistý zisk | 604 € | 3 tis. € | −77,5 % |
| Aktíva | 315 tis. € | 153 tis. € | +106,0 % |
| Vlastné imanie | 36 tis. € | 35 tis. € | +1,7 % |
- 21. 10. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie11.4%
- Cudzie zdroje88.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 872 tis. € | 315 tis. € | 36 tis. € | 13 tis. € | 604 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 713 tis. € | 153 tis. € | 35 tis. € | 10 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 647 tis. € | 162 tis. € | 33 tis. € | 10 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 492 tis. € | 189 tis. € | 30 tis. € | 22 tis. € | 953 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 338 tis. € | 187 tis. € | 29 tis. € | 13 tis. € | 984 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 209 tis. € | 124 tis. € | 28 tis. € | 302 € | 670 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 269 tis. € | 119 tis. € | 27 tis. € | 19 tis. € | 15 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 136 tis. € | 60 tis. € | 12 tis. € | 10 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 8 tis. € | 6 tis. € | 4 tis. € | -528 € | -533 € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti21. 10. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50559923
- RÚZ ID
- 1660176
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 21. 10. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat872 059 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 15. 12. 2016Registrácia platcu DPHSK2120379261