FINOX BB, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 55 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 86/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (1,7 mil. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 12. 11. 2016
- Sídlo
- Majerská cesta 79, 97401, Banská Bystrica
- EBITDA marža13,6 %
- ROA (návratnosť aktív)19,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)31,8 %
- Zadlženosť40 %
- Kapitálová primeranosť60,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 8.65netIncome: 146 425revenue: 1 692 715prevNetIncome: 50 180
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 59.99equity: 460 561assets: 767 772
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 40.01equity: 460 561assets: 767 772
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 120.93revenueYoY: 55.14validHistoryYears: 10.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 13.63netMargin: 8.65ebitda: 230 720revenue: 1 692 715
Altman Z''-Score7.09Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.18 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.62 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.72 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.57 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 19.07 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 19.07 % vs. predchádzajúce 7.23 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 40.01 % vs. predchádzajúce 55.27 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.20× vs. predchádzajúce 1.57×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 8.65 % vs. predchádzajúca 4.60 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 59.99 % vs. predchádzajúca 44.73 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 55 % na 1.7 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 8.7 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 60 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 19.1 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 1,7 mil. € | 1,1 mil. € | +55,1 % |
| EBITDA | 231 tis. € | 99 tis. € | +134,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 208 tis. € | 89 tis. € | +134,2 % |
| Čistý zisk | 146 tis. € | 50 tis. € | +191,8 % |
| Aktíva | 768 tis. € | 694 tis. € | +10,6 % |
| Vlastné imanie | 461 tis. € | 310 tis. € | +48,4 % |
- 12. 11. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie60.0%
- Cudzie zdroje40.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 1,7 mil. € | 768 tis. € | 461 tis. € | 231 tis. € | 146 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 1,1 mil. € | 694 tis. € | 310 tis. € | 99 tis. € | 50 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 1,3 mil. € | 604 tis. € | 266 tis. € | 131 tis. € | 82 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 1,6 mil. € | 645 tis. € | 360 tis. € | 205 tis. € | 176 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 1,3 mil. € | 508 tis. € | 184 tis. € | 97 tis. € | 51 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 1,2 mil. € | 460 tis. € | 137 tis. € | 79 tis. € | 35 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 1,3 mil. € | 438 tis. € | 82 tis. € | 62 tis. € | 23 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 1,2 mil. € | 454 tis. € | 58 tis. € | 62 tis. € | 29 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 735 tis. € | 169 tis. € | 29 tis. € | 45 tis. € | 23 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 1 tis. € | 6 tis. € | 6 tis. € | 821 € | 641 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti12. 11. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena12. 11. 2016 → 18. 4. 2017
SAWER s.r.o.
- Zmena sídla12. 11. 2016 → 18. 4. 2017
Nová Ves 91, Nová Ves
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 25. 5. 2017
- 2Výroba výrobkov z gumy a výrobkov z plastovod 25. 5. 2017
- 3Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 25. 5. 2017
- 4Výroba elektrických zariadení a elektrických súčiastokod 25. 5. 2017
- 5Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 25. 5. 2017
- 6Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 25. 5. 2017
- 7Prenájom hnuteľných vecíod 12. 11. 2016
- 8Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom.od 12. 11. 2016
- 9Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živností.od 12. 11. 2016
- 10Kuriérske služby.od 12. 11. 2016
- 11Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidla.od 12. 11. 2016
- 12Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidla.od 12. 11. 2016
- 13Finančný leasing.od 12. 11. 2016
- 14Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 12. 11. 2016
- 15Čistiace a upratovacie služby.od 12. 11. 2016
- 16Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienky.od 12. 11. 2016
- 17Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnosti.od 12. 11. 2016
- 18Organizovanie, športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatí.od 12. 11. 2016
- 19Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadení.od 12. 11. 2016
- 20Skladovanie a pomocné činnosti v doprave.od 12. 11. 2016
- 21Faktoring a forfaitingod 12. 11. 2016
- 22Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb a výroby.od 12. 11. 2016
- 23Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôt.od 12. 11. 2016
- 24Prípravné práce k realizácii stavby.od 12. 11. 2016
- 25Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 12. 11. 2016
- 26Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov.od 12. 11. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50561014
- RÚZ ID
- 1666651
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 12. 11. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat1 692 715 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 1. 4. 2017Registrácia platcu DPHSK2120381263
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 12. 11. 2016Zmena obchodného mena→ SAWER s.r.o.
- 12. 11. 2016Zmena sídlaNová Ves 91, Nová Ves