Roun s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -1.4 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 58/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (129 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 9. 11. 2016
- Sídlo
- Bosákova 5/A, 85104, Bratislava - mestská časť Petržalka
- EBITDA marža1,3 %
- ROA (návratnosť aktív)5,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)5,5 %
- Zadlženosť8 %
- Kapitálová primeranosť92,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 3.45netIncome: 4 466revenue: 129 319prevNetIncome: 9 376
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 92.26equity: 81 176assets: 87 984
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 7.74equity: 81 176assets: 87 984
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 26.87revenueYoY: -1.38validHistoryYears: 10.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 1.27netMargin: 3.45ebitda: 1 641revenue: 129 319
Altman Z''-Score17.26Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.82 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.82 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.11 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 12.52 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 5.08 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 5.08 % vs. predchádzajúce 5.60 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 7.74 % vs. predchádzajúce 54.17 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.47× vs. predchádzajúce 0.78×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 3.45 % vs. predchádzajúca 7.15 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 92.26 % vs. predchádzajúca 45.83 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 47 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (-1 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Info
Čistá marža len 3.5 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 92 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 129 tis. € | 131 tis. € | −1,4 % |
| EBITDA | 2 tis. € | 8 tis. € | −78,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 1 tis. € | 7 tis. € | −78,9 % |
| Čistý zisk | 4 tis. € | 9 tis. € | −52,4 % |
| Aktíva | 88 tis. € | 167 tis. € | −47,4 % |
| Vlastné imanie | 81 tis. € | 77 tis. € | +5,8 % |
- 9. 11. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie92.3%
- Cudzie zdroje7.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 129 tis. € | 88 tis. € | 81 tis. € | 2 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 131 tis. € | 167 tis. € | 77 tis. € | 8 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 169 tis. € | 77 tis. € | 67 tis. € | 18 tis. € | 14 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 71 tis. € | 77 tis. € | 53 tis. € | 11 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 66 tis. € | 61 tis. € | 41 tis. € | 13 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 65 tis. € | 70 tis. € | 32 tis. € | -5 tis. € | -6 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 114 tis. € | 88 tis. € | 38 tis. € | 17 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 80 tis. € | 73 tis. € | 25 tis. € | 1 tis. € | 59 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 90 tis. € | 99 tis. € | 25 tis. € | 14 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 15 tis. € | 20 tis. € | 15 tis. € | 13 tis. € | 10 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti9. 11. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla9. 11. 2016 → 23. 5. 2017
Karpatské námestie 10A, Bratislava - mestská časť Rača
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 9. 11. 2016
- 2Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 9. 11. 2016
- 3Čistiace a upratovacie službyod 9. 11. 2016
- 4Verejné obstarávanieod 9. 11. 2016
- 5Služby požičovníod 9. 11. 2016
- 6Poskytovanie služieb súvisiacich so starostlivosťou o zvieratáod 9. 11. 2016
- 7Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 9. 11. 2016
- 8Prenájom hnuteľných vecíod 9. 11. 2016
- 9Administratívne službyod 9. 11. 2016
- 10Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 9. 11. 2016
- 11Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 9. 11. 2016
- 12Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 9. 11. 2016
- 13Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 9. 11. 2016
- 14Prípravné práce k realizácii stavbyod 9. 11. 2016
- 15Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 9. 11. 2016
- 16Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 9. 11. 2016
- 17Kuriérske službyod 9. 11. 2016
- 18Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 9. 11. 2016
- 19Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 9. 11. 2016
- 20Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľnej živnostiod 9. 11. 2016
- 21Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 9. 11. 2016
- 22Služby súvisiace so skrášľovaním telaod 9. 11. 2016
- 23Prevádzkovanie čistiarne a práčovneod 9. 11. 2016
- 24Fotografické službyod 9. 11. 2016
- 25Vykonávanie hodnotenia rizík, vypracúvanie a aktualizovanie bezpečnostnej správy a havarijného plánu a konzultačná a poradenská činnosť v určených oblastiach na úseku prevencie závažných priemyselných haváriíod 9. 11. 2016
- 26Chov vybraných druhov zvieratod 9. 11. 2016
- 27Výroba potravinárskych výrobkovod 9. 11. 2016
- 28Výroba kŕmnych zmesíod 9. 11. 2016
- 29Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 9. 11. 2016
- 30Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 9. 11. 2016
- 31Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 9. 11. 2016
- 32Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 9. 11. 2016
- 33Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 9. 11. 2016
- 34Záložneod 9. 11. 2016
- 35Dizajnérske činnostiod 9. 11. 2016
- 36Sťahovacie službyod 9. 11. 2016
- 37Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 9. 11. 2016
- 38Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 9. 11. 2016
- 39Prevádzkovanie výdajne stravyod 9. 11. 2016
- 40Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 9. 11. 2016
- 41Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 9. 11. 2016
- 42Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 9. 11. 2016
- 43Sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 9. 11. 2016
- 44Správa registratúrnych záznamov bez trvalej dokumentárnej hodnotyod 9. 11. 2016
- 45Vedenie účtovníctvaod 9. 11. 2016
- 46Informačná činnosťod 9. 11. 2016
- 47Prevádzkovanie jaslíod 9. 11. 2016
- 48Poskytovanie sociálnych služiebod 9. 11. 2016
- 49Prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 9. 11. 2016
- 50Poskytovanie služieb osobného charakteruod 9. 11. 2016
- 51Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 9. 11. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50564188
- RÚZ ID
- 1667033
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 9. 11. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat168 969 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 5. 6. 2017Registrácia platcu DPHSK2120379525
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 9. 11. 2016Zmena sídlaKarpatské námestie 10A, Bratislava - mestská časť Rača