Tempeq s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 71 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 42/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (1,3 mil. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 26. 11. 2016
- Sídlo
- Osloboditeľská 28, 83107, Bratislava - mestská časť Vajnory
- EBITDA marža6,1 %
- ROA (návratnosť aktív)0,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)4,1 %
- Zadlženosť97 %
- Kapitálová primeranosť3,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.045netIncome: 568.00revenue: 1 262 029prevNetIncome: 42 484
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 3.29equity: 13 966assets: 424 012
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 96.71equity: 13 966assets: 424 012
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 2 081,052revenueYoY: 70.73validHistoryYears: 3.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 6.14netMargin: 0.045ebitda: 77 484revenue: 1 262 029
Altman Z''-Score1.38Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.06 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.23 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.04 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.04 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.13 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.13 % vs. predchádzajúce 20.44 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 96.71 % vs. predchádzajúce 83.17 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.98× vs. predchádzajúce 3.56×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.05 % vs. predchádzajúca 5.75 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 3.29 % vs. predchádzajúca 16.83 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 71 % na 1.3 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.0 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 3 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2019 | 2018 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 1,3 mil. € | 739 tis. € | +70,7 % |
| EBITDA | 77 tis. € | 45 tis. € | +72,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 70 tis. € | 41 tis. € | +72,0 % |
| Čistý zisk | 568 € | 42 tis. € | −98,7 % |
| Aktíva | 424 tis. € | 208 tis. € | +104,0 % |
| Vlastné imanie | 14 tis. € | 35 tis. € | −60,1 % |
- 26. 11. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2019Štruktúra financovania
- Vlastné imanie3.3%
- Cudzie zdroje96.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019aktuálny | Riadna | 1,3 mil. € | 424 tis. € | 14 tis. € | 77 tis. € | 568 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 739 tis. € | 208 tis. € | 35 tis. € | 45 tis. € | 42 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 3 tis. € | 8 tis. € | -8 tis. € | -12 tis. € | -12 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | -374 € | -374 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 5 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla5. 12. 2017 → 25. 2. 2019
Bajkalská 9B, Bratislava
- Založenie spoločnosti26. 11. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena26. 11. 2016 → 4. 12. 2017
HERNANDO s. r. o.
- Zmena sídla26. 11. 2016 → 4. 12. 2017
Bancíkovej 1/A, Bratislava - mestská časť Ružinov
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2019aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnosti - organizovanie, školení a seminárovod 6. 5. 2020
- 2zhodnotenie kontrolovanej látky a odber kontrolovanej látky vrátane plnenia tlakových nádob na plyny s obsahom kontrolovanej látkyod 23. 3. 2018
- 3prevádzkovanie zariadenia na recykláciu kontrolovanej látky alebo na regeneráciu kontrolovanej látkyod 23. 3. 2018
- 4kontrola úniku kontrolovanej látky zo zariadeniaod 23. 3. 2018
- 5servis a údržba chladiarenských a klimatizačných zariadení a tepelných čerpadiel s obsahom kontrolovanej látkyod 23. 3. 2018
- 6inštalácia a opravy chladiarenských zariadeníod 5. 12. 2017
- 7Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 31. 12. 2016
- 8Prípravné práce k realizácii stavbyod 31. 12. 2016
- 9Sťahovacie službyod 31. 12. 2016
- 10Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 31. 12. 2016
- 11Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 31. 12. 2016
- 12Čistiace a upratovacie službyod 31. 12. 2016
- 13Služby požičovníod 31. 12. 2016
- 14Poskytovanie služby vedenia cudzieho motorového vozidlaod 31. 12. 2016
- 15Fotografické službyod 31. 12. 2016
- 16Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 26. 11. 2016
- 17Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 26. 11. 2016
- 18Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 26. 11. 2016
- 19Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 26. 11. 2016
- 20Administratívne službyod 26. 11. 2016
- 21Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 26. 11. 2016
- 22Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 26. 11. 2016
- 23Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 26. 11. 2016
- 24Prenájom hnuteľných vecíod 26. 11. 2016
- 25Vedenie účtovníctvaod 26. 11. 2016
- 26Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 26. 11. 2016
- 27Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 26. 11. 2016
- 28Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti ( veľkoobchod )od 26. 11. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50567870
- RÚZ ID
- 1668885
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 26. 11. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat1 262 029 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 5. 12. 2017Zmena sídlaBajkalská 9B, Bratislava
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 26. 11. 2016Zmena obchodného mena→ HERNANDO s. r. o.
- 26. 11. 2016Zmena sídlaBancíkovej 1/A, Bratislava - mestská časť Ružinov