LEMIR Design spol s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 43 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 86/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (488 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 5. 11. 2016
- Sídlo
- Dvorská cesta 23, 94002, Nové Zámky
- EBITDA marža16,8 %
- ROA (návratnosť aktív)14,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)26,1 %
- Zadlženosť46 %
- Kapitálová primeranosť53,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 9.81netIncome: 47 835revenue: 487 562prevNetIncome: 21 400
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 53.61equity: 183 043assets: 341 431
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 46.39equity: 183 043assets: 341 431
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 62.26revenueYoY: 42.82validHistoryYears: 9.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 16.82netMargin: 9.81ebitda: 81 988revenue: 487 562
Altman Z''-Score5.02Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.06 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.38 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.37 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.21 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 14.01 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 14.01 % vs. predchádzajúce 7.48 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 46.39 % vs. predchádzajúce 52.75 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.43× vs. predchádzajúce 1.19×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 9.81 % vs. predchádzajúca 6.27 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 53.61 % vs. predchádzajúca 47.25 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 43 % na 488 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 9.8 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 54 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 14.0 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 488 tis. € | 341 tis. € | +42,8 % |
| EBITDA | 82 tis. € | 46 tis. € | +78,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 74 tis. € | 41 tis. € | +78,8 % |
| Čistý zisk | 48 tis. € | 21 tis. € | +123,5 % |
| Aktíva | 341 tis. € | 286 tis. € | +19,3 % |
| Vlastné imanie | 183 tis. € | 135 tis. € | +35,4 % |
- 5. 11. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie53.6%
- Cudzie zdroje46.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 488 tis. € | 341 tis. € | 183 tis. € | 82 tis. € | 48 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 341 tis. € | 286 tis. € | 135 tis. € | 46 tis. € | 21 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 384 tis. € | 279 tis. € | 114 tis. € | 52 tis. € | 20 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 291 tis. € | 245 tis. € | 94 tis. € | 39 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 295 tis. € | 266 tis. € | 85 tis. € | 34 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 271 tis. € | 212 tis. € | 71 tis. € | 32 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 266 tis. € | 212 tis. € | 58 tis. € | 28 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 289 tis. € | 160 tis. € | 14 tis. € | 19 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 10 tis. € | 11 tis. € | 8 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti5. 11. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena5. 11. 2016 → 16. 11. 2016
LEMIR Desing spol s.r.o.
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Výroba textílií, textilných výrobkov, odevov a odevných doplnkovod 15. 3. 2024
- 2Výroba hračiek, hier, bižutérie, suvenírov, sviečok, tieniacej techniky, hudobných nástrojov, metiel, kief a maliarskeho náradiaod 15. 3. 2024
- 3Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 15. 3. 2024
- 4Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 15. 3. 2024
- 5Výroba a hutnícke spracovanie kovov, výroba a opracovanie jednoduchých kovových výrobkovod 15. 3. 2024
- 6Prenájom hnuteľných vecíod 5. 11. 2016
- 7Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 5. 11. 2016
- 8Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 5. 11. 2016
- 9Reklamné a marketingové službyod 5. 11. 2016
- 10Textilná výrobaod 5. 11. 2016
- 11Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 5. 11. 2016
- 12Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 5. 11. 2016
- 13Počítačové službyod 5. 11. 2016
- 14Úprava bytových doplnkov všetkého druhu z textilných materiálovod 5. 11. 2016
- 15Poradenská činnosť v oblasti návrhu interiérovod 5. 11. 2016
- 16Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 5. 11. 2016
- 17Čistiace a upratovacie službyod 5. 11. 2016
- 18Prevádzkovanie čistiarne a práčovneod 5. 11. 2016
- 19Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 5. 11. 2016
- 20Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 5. 11. 2016
- 21Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 5. 11. 2016
- 22Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 5. 11. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50577816
- RÚZ ID
- 1665111
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 5. 11. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat487 562 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 20. 12. 2016Registrácia platcu DPHSK2120387467
- 5. 11. 2016Zmena obchodného mena→ LEMIR Desing spol s.r.o.