ABP industrial solutions s.r.o.,
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 3422 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 9/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje malé tržby (7 tis. €), je dlhodobo stratová.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 23. 11. 2016
- Sídlo
- Račianska 88 B, 83102, Bratislava - mestská časť Nové Mesto
- EBITDA marža-542,7 %
- ROA (návratnosť aktív)-36,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-107,6 %
- Zadlženosť66 %
- Kapitálová primeranosť34,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -545.20netIncome: -36 294revenue: 6 657prevNetIncome: -29 866
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 34.03equity: 33 721assets: 99 098
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 65.97equity: 33 721assets: 99 098
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -20.88revenueYoY: 3 422,222validHistoryYears: 8.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -542.66netMargin: -545.20ebitda: -36 125revenue: 6 657
Altman Z''-Score-0.19Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.67 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.68 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -2.08 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.54 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -36.62 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -36.62 % vs. predchádzajúce -22.11 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 65.97 % vs. predchádzajúce 48.53 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.07× vs. predchádzajúce 0.00×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -545.20 % vs. predchádzajúca -15802.12 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 34.03 % vs. predchádzajúca 51.47 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 27 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- ROE -108 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (33721 €) — nereprezentatívne.
- Mikrofirma (tržby 6657 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- Tržby +3422 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 3422 % na 6657 €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -545.2 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Info
Kapitálová primeranosť 34 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Info
Firma je v počiatočnej fáze rastu (predchádzajúce tržby 189 €). Trend bude reprezentatívny po ďalšom roku.
| Položka | 2023 | 2022 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 7 tis. € | 189 € | +34× |
| EBITDA | -36 tis. € | -29 tis. € | −22,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -33 tis. € | -27 tis. € | −22,7 % |
| Čistý zisk | -36 tis. € | -30 tis. € | −21,5 % |
| Aktíva | 99 tis. € | 135 tis. € | −26,6 % |
| Vlastné imanie | 34 tis. € | 70 tis. € | −51,5 % |
- 23. 11. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
Finančné ukazovatele
2023Štruktúra financovania
- Vlastné imanie34.0%
- Cudzie zdroje66.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023aktuálny | Riadna | 7 tis. € | 99 tis. € | 34 tis. € | -36 tis. € | -36 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 189 € | 135 tis. € | 70 tis. € | -29 tis. € | -30 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 746 tis. € | 248 tis. € | 99 tis. € | -43 tis. € | -75 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 1,7 mil. € | 658 tis. € | 164 tis. € | 94 tis. € | 72 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 962 tis. € | 558 tis. € | 95 tis. € | -61 tis. € | -68 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 1,4 mil. € | 431 tis. € | 164 tis. € | 114 tis. € | 88 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 1,6 mil. € | 339 tis. € | 76 tis. € | 92 tis. € | 70 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 34 tis. € | 41 tis. € | 6 tis. € | 840 € | 655 € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti23. 11. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2023aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50590286
- RÚZ ID
- 1667161
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 23. 11. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2020Najvyšší zaznamenaný obrat1 687 862 EUR · rok 2020
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna