DREVEX - Tomanovics Juraj, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 28 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 43/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (319 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 29. 11. 2016
- Sídlo
- Topoľová 1634/3, 92901, Dunajská Streda
- EBITDA marža2,1 %
- ROA (návratnosť aktív)3,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)20,8 %
- Zadlženosť82 %
- Kapitálová primeranosť17,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.99netIncome: 6 351revenue: 319 229prevNetIncome: 566.00
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 17.66equity: 30 500assets: 172 706
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 82.34equity: 30 500assets: 172 706
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 36.22revenueYoY: 27.56validHistoryYears: 7.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.10netMargin: 1.99ebitda: 6 711revenue: 319 229
Altman Z''-Score0.08Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.35 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.72 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.22 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.23 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 3.68 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 3.68 % vs. predchádzajúce 0.34 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 82.34 % vs. predchádzajúce 103.50 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.85× vs. predchádzajúce 1.50×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.99 % vs. predchádzajúca 0.23 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 17.66 % vs. predchádzajúca -3.50 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 28 % na 319 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 2.0 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 18 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 621 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 319 tis. € | 250 tis. € | +27,6 % |
| EBITDA | 7 tis. € | 2 tis. € | +242,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 6 tis. € | 2 tis. € | +242,0 % |
| Čistý zisk | 6 tis. € | 566 € | +10× |
| Aktíva | 173 tis. € | 167 tis. € | +3,2 % |
| Vlastné imanie | 31 tis. € | -6 tis. € | +621,3 % |
- 29. 11. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie17.7%
- Cudzie zdroje82.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 319 tis. € | 173 tis. € | 31 tis. € | 7 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 250 tis. € | 167 tis. € | -6 tis. € | 2 tis. € | 566 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 243 tis. € | 121 tis. € | -106 tis. € | -30 tis. € | -32 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 147 tis. € | 166 tis. € | -68 tis. € | -21 tis. € | -33 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 10 tis. € | 225 tis. € | 25 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | — | 23 tis. € | 23 tis. € | -495 € | -568 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 500 € | 24 tis. € | 23 tis. € | 97 € | 1 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 50 tis. € | 28 tis. € | 23 tis. € | 23 tis. € | 18 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | — | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti29. 11. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena29. 11. 2016 → 16. 10. 2019
Fixit Slovakia, s.r.o.
- Zmena sídla29. 11. 2016 → 16. 10. 2019
Antolská 3721/4, Bratislava - mestská časť Petržalka
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50592017
- RÚZ ID
- 1668594
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 29. 11. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat319 229 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 20. 9. 2017Registrácia platcu DPHSK2120400194
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 29. 11. 2016Zmena obchodného mena→ Fixit Slovakia, s.r.o.
- 29. 11. 2016Zmena sídlaAntolská 3721/4, Bratislava - mestská časť Petržalka