MojaDovolenka.eu s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 82 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 79/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (34 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 17. 11. 2016
- Sídlo
- M. A. Beňovského 19, 92203, Vrbové
- EBITDA marža40,4 %
- ROA (návratnosť aktív)9,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)42,2 %
- Zadlženosť77 %
- Kapitálová primeranosť23,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 53.03netIncome: 17 791revenue: 33 549prevNetIncome: 11 366
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 23.26equity: 42 182assets: 181 379
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 76.74equity: 42 182assets: 181 379
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 129.89revenueYoY: 82.16validHistoryYears: 9.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 40.43netMargin: 53.03ebitda: 13 563revenue: 33 549
Altman Z''-Score1.88Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.46 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.68 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.43 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.32 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 9.81 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 9.81 % vs. predchádzajúce 9.95 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 76.74 % vs. predchádzajúce 78.64 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.18× vs. predchádzajúce 0.16×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 53.03 % vs. predchádzajúca 61.71 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 23.26 % vs. predchádzajúca 21.36 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 33549 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 82 % na 34 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 53.0 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.53 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 40.4 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 23 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 34 tis. € | 18 tis. € | +82,2 % |
| EBITDA | 14 tis. € | 15 tis. € | −9,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 12 tis. € | 13 tis. € | −9,1 % |
| Čistý zisk | 18 tis. € | 11 tis. € | +56,5 % |
| Aktíva | 181 tis. € | 114 tis. € | +58,8 % |
| Vlastné imanie | 42 tis. € | 24 tis. € | +72,9 % |
- 17. 11. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie23.3%
- Cudzie zdroje76.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 34 tis. € | 181 tis. € | 42 tis. € | 14 tis. € | 18 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 18 tis. € | 114 tis. € | 24 tis. € | 15 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 10 tis. € | 112 tis. € | 13 tis. € | 10 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 13 tis. € | 50 tis. € | 9 tis. € | 5 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 3 tis. € | 8 tis. € | 8 tis. € | 3 tis. € | -925 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 5 tis. € | 9 tis. € | 9 tis. € | 5 tis. € | 107 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 205 € | 9 tis. € | 9 tis. € | 52 € | -13 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 48 tis. € | 15 tis. € | 9 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 43 € | 7 tis. € | 5 tis. € | -133 € | -133 € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti17. 11. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50592734
- RÚZ ID
- 1666512
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 17. 11. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat48 032 EUR · rok 2017
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna