JSM - Transport, s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +9.7 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 52/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (536 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 23. 11. 2016
- Sídlo
- Bertotovce 158, 08235, Bertotovce
- EBITDA marža4,9 %
- ROA (návratnosť aktív)3,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)15,7 %
- Zadlženosť77 %
- Kapitálová primeranosť22,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.21netIncome: 11 832revenue: 535 694prevNetIncome: 6 136
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 22.61equity: 75 299assets: 333 022
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 77.39equity: 75 299assets: 333 022
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 9.98revenueYoY: 9.67validHistoryYears: 8.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 4.91netMargin: 2.21ebitda: 26 291revenue: 535 694
Altman Z''-Score1.75Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.44 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.55 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.45 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.31 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 3.55 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 3.55 % vs. predchádzajúce 2.37 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 77.39 % vs. predchádzajúce 75.54 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.61× vs. predchádzajúce 1.88×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.21 % vs. predchádzajúca 1.26 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 22.61 % vs. predchádzajúca 24.46 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 10 % na 536 tis. € — stabilný organický rast.
- Info
Čistá marža len 2.2 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 23 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 536 tis. € | 488 tis. € | +9,7 % |
| EBITDA | 26 tis. € | 18 tis. € | +49,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 24 tis. € | 16 tis. € | +49,8 % |
| Čistý zisk | 12 tis. € | 6 tis. € | +92,8 % |
| Aktíva | 333 tis. € | 259 tis. € | +28,4 % |
| Vlastné imanie | 75 tis. € | 63 tis. € | +18,6 % |
- 23. 11. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie22.6%
- Cudzie zdroje77.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 536 tis. € | 333 tis. € | 75 tis. € | 26 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 488 tis. € | 259 tis. € | 63 tis. € | 18 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 493 tis. € | 240 tis. € | 57 tis. € | 19 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 423 tis. € | 210 tis. € | 47 tis. € | 11 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 335 tis. € | 197 tis. € | 42 tis. € | 11 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 342 tis. € | 209 tis. € | 38 tis. € | 8 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 348 tis. € | 179 tis. € | 34 tis. € | 17 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 275 tis. € | 116 tis. € | 26 tis. € | 12 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | 20 tis. € | 18 tis. € | -575 € | -582 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti23. 11. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Výkon povolania prevádzkovateľa nákladnej cestnej dopravyod 10. 12. 2016
- 2Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 23. 11. 2016
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu a služiebod 23. 11. 2016
- 4Kuriérske službyod 23. 11. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50594389
- RÚZ ID
- 1664885
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 23. 11. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat535 694 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 1. 1. 2017Registrácia platcu DPHSK2120386455
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna