Bielik Company, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 18 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 62/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (952 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 24. 11. 2016
- Sídlo
- Mníchova Lehota 273, 91321, Mníchova Lehota
- EBITDA marža12,8 %
- ROA (návratnosť aktív)11,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)47,9 %
- Zadlženosť75 %
- Kapitálová primeranosť24,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 7.19netIncome: 68 406revenue: 951 933prevNetIncome: -65 089
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 24.91equity: 142 777assets: 573 099
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 75.09equity: 142 777assets: 573 099
Rast13 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 5.62revenueYoY: 17.99validHistoryYears: 8.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 12.77netMargin: 7.19ebitda: 121 600revenue: 951 933
Altman Z''-Score2.83Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.49 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.78 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.21 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.35 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 11.94 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 11.94 % vs. predchádzajúce -15.89 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 75.09 % vs. predchádzajúce 81.89 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.66× vs. predchádzajúce 1.97×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 7.19 % vs. predchádzajúca -8.07 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 24.91 % vs. predchádzajúca 18.11 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 18 % na 952 tis. € — stabilný organický rast.
- Pozitívne
Čistá marža 7.2 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 25 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Pozitívne
ROA 11.9 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 952 tis. € | 807 tis. € | +18,0 % |
| EBITDA | 122 tis. € | -28 tis. € | +532,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 109 tis. € | -25 tis. € | +532,0 % |
| Čistý zisk | 68 tis. € | -65 tis. € | +205,1 % |
| Aktíva | 573 tis. € | 410 tis. € | +39,9 % |
| Vlastné imanie | 143 tis. € | 74 tis. € | +92,4 % |
- 24. 11. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie24.9%
- Cudzie zdroje75.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 952 tis. € | 573 tis. € | 143 tis. € | 122 tis. € | 68 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 807 tis. € | 410 tis. € | 74 tis. € | -28 tis. € | -65 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 695 tis. € | 427 tis. € | 139 tis. € | 52 tis. € | 16 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 611 tis. € | 341 tis. € | 123 tis. € | 31 tis. € | 595 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 960 tis. € | 341 tis. € | 123 tis. € | 113 tis. € | 69 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 849 tis. € | 302 tis. € | 54 tis. € | 70 tis. € | 24 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 760 tis. € | 174 tis. € | 30 tis. € | 61 tis. € | 26 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 649 tis. € | 157 tis. € | 4 tis. € | 38 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | 14 tis. € | 299 € | -5 tis. € | -5 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti24. 11. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50599151
- RÚZ ID
- 1663766
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 24. 11. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2020Najvyšší zaznamenaný obrat959 873 EUR · rok 2020
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 14. 12. 2016Registrácia platcu DPHSK2120389931