Zepako s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +3.8 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 37/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (131 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 6. 12. 2016
- Sídlo
- Karpatské námestie 7770/10A, 83106, Bratislava - mestská časť Rača
- EBITDA marža0,9 %
- ROA (návratnosť aktív)0,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)2,6 %
- Zadlženosť90 %
- Kapitálová primeranosť10,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.347netIncome: 455.00revenue: 131 248prevNetIncome: 551.00
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 10.03equity: 17 702assets: 176 508
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 89.97equity: 17 702assets: 176 508
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 8.64revenueYoY: 3.81validHistoryYears: 7.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 0.942netMargin: 0.347ebitda: 1 236revenue: 131 248
Altman Z''-Score0.59Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.20 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.24 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.04 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.12 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.26 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.26 % vs. predchádzajúce 0.38 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 89.97 % vs. predchádzajúce 87.98 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.74× vs. predchádzajúce 0.88×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.35 % vs. predchádzajúca 0.44 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 10.03 % vs. predchádzajúca 12.02 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (4 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Info
Čistá marža len 0.3 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 10 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2023 | 2022 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 131 tis. € | 126 tis. € | +3,8 % |
| EBITDA | 1 tis. € | 1 tis. € | +9,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 1 tis. € | 1 tis. € | +9,5 % |
| Čistý zisk | 455 € | 551 € | −17,4 % |
| Aktíva | 177 tis. € | 143 tis. € | +23,0 % |
| Vlastné imanie | 18 tis. € | 17 tis. € | +2,6 % |
- 6. 12. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
Finančné ukazovatele
2023Štruktúra financovania
- Vlastné imanie10.0%
- Cudzie zdroje90.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023aktuálny | Riadna | 131 tis. € | 177 tis. € | 18 tis. € | 1 tis. € | 455 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 126 tis. € | 143 tis. € | 17 tis. € | 1 tis. € | 551 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 107 tis. € | 86 tis. € | 17 tis. € | 1 tis. € | 565 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 146 tis. € | 42 tis. € | 16 tis. € | 1 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 146 tis. € | 42 tis. € | 16 tis. € | 1 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 89 tis. € | 40 tis. € | 15 tis. € | 2 tis. € | 680 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 80 tis. € | 27 tis. € | 14 tis. € | 11 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | 6 tis. € | 6 tis. € | -150 € | -150 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 1 osobou a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla5. 1. 2022 → 4. 4. 2025
Karpatská 18, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- Zmena sídla28. 11. 2018 → 4. 1. 2022
Pluhová 2, Bratislava - mestská časť Nové Mesto
- Založenie spoločnosti6. 12. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena6. 12. 2016 → 4. 4. 2025
Freya Corporation, s. r. o.
- Zmena sídla6. 12. 2016 → 27. 11. 2018
Karpatské námestie 10A, Bratislava - mestská časť Rača
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2023aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1vedenie účtovníctvaod 31. 8. 2017
- 2Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo na účely jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchodod 6. 12. 2016
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 6. 12. 2016
- 4Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 6. 12. 2016
- 5Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 6. 12. 2016
- 6Poskytovanie služby vedenia cudzieho motorového vozidlaod 6. 12. 2016
- 7Počítačové službyod 6. 12. 2016
- 8Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 6. 12. 2016
- 9Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 6. 12. 2016
- 10Administratívne službyod 6. 12. 2016
- 11Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 6. 12. 2016
- 12Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 6. 12. 2016
- 13Prevádzkovanie športových zariadeníod 6. 12. 2016
- 14Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 6. 12. 2016
- 15Reklamné a marketingové službyod 6. 12. 2016
- 16Fotografické službyod 6. 12. 2016
- 17Vydavateľská činnosťod 6. 12. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50610171
- RÚZ ID
- 1667822
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 6. 12. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 5. 1. 2022Zmena sídlaKarpatská 18, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2020Najvyšší zaznamenaný obrat145 631 EUR · rok 2020
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 28. 11. 2018Zmena sídlaPluhová 2, Bratislava - mestská časť Nové Mesto
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 6. 12. 2016Zmena obchodného mena→ Freya Corporation, s. r. o.
- 6. 12. 2016Zmena sídlaKarpatské námestie 10A, Bratislava - mestská časť Rača