STAV - SZK, spol. s r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 10 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 76/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (614 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 15. 12. 2016
- Sídlo
- Budatínska 16, 85106, Bratislava - mestská časť Petržalka
- EBITDA marža4,0 %
- ROA (návratnosť aktív)6,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)7,3 %
- Zadlženosť10 %
- Kapitálová primeranosť90,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 3.10netIncome: 19 020revenue: 613 816prevNetIncome: 5 691
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 90.45equity: 258 941assets: 286 275
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 9.55equity: 258 941assets: 286 275
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 123.00revenueYoY: 10.08validHistoryYears: 4.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 4.01netMargin: 3.10ebitda: 24 598revenue: 613 816
Altman Z''-Score12.46Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.78 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.24 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.49 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 9.95 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 6.64 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 6.64 % vs. predchádzajúce 2.32 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 9.55 % vs. predchádzajúce 2.38 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.14× vs. predchádzajúce 2.27×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 3.10 % vs. predchádzajúca 1.02 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 90.45 % vs. predchádzajúca 97.62 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 10 % na 614 tis. € — stabilný organický rast.
- Info
Čistá marža len 3.1 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 90 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
Rast je vyvážený: tržby (+10 %), aktíva (+16 %), vlastné imanie (+8 %) rastú podobným tempom.
| Položka | 2020 | 2019 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 614 tis. € | 558 tis. € | +10,1 % |
| EBITDA | 25 tis. € | 10 tis. € | +144,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 22 tis. € | 9 tis. € | +144,5 % |
| Čistý zisk | 19 tis. € | 6 tis. € | +234,2 % |
| Aktíva | 286 tis. € | 246 tis. € | +16,5 % |
| Vlastné imanie | 259 tis. € | 240 tis. € | +7,9 % |
- 15. 12. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020
- 31. 12. 2020Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2020Štruktúra financovania
- Vlastné imanie90.5%
- Cudzie zdroje9.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020aktuálny | Riadna | 614 tis. € | 286 tis. € | 259 tis. € | 25 tis. € | 19 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 558 tis. € | 246 tis. € | 240 tis. € | 10 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 38 tis. € | 228 tis. € | 234 tis. € | -8 tis. € | -8 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 55 tis. € | 83 tis. € | 88 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti15. 12. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2020aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50611062
- RÚZ ID
- 1675142
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 15. 12. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2020Najvyšší zaznamenaný obrat613 816 EUR · rok 2020
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna