BEKO INVEST s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 1090 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 30/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (956 tis. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 30. 11. 2016
- Sídlo
- Kvetná 281/9, 92901, Veľké Dvorníky
- EBITDA marža2,7 %
- ROA (návratnosť aktív)0,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)57,0 %
- Zadlženosť99 %
- Kapitálová primeranosť1,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.49netIncome: 14 244revenue: 955 948prevNetIncome: 3 552
Kapitál1 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 1.40equity: 24 988assets: 1 787 863
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 98.60equity: 24 988assets: 1 787 863
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 145.81revenueYoY: 1 090,234validHistoryYears: 7.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.73netMargin: 1.49ebitda: 26 055revenue: 955 948
Altman Z''-Score0.16Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.03 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.04 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.08 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.01 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.80 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.80 % vs. predchádzajúce 0.19 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 98.60 % vs. predchádzajúce 99.44 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.53× vs. predchádzajúce 0.04×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.49 % vs. predchádzajúca 4.42 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 1.40 % vs. predchádzajúca 0.56 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +1090 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 1090 % na 956 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 1.5 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 1 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 1090 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 956 tis. € | 80 tis. € | +11× |
| EBITDA | 26 tis. € | 10 tis. € | +149,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 23 tis. € | 9 tis. € | +149,5 % |
| Čistý zisk | 14 tis. € | 4 tis. € | +301,0 % |
| Aktíva | 1,8 mil. € | 1,9 mil. € | −6,3 % |
| Vlastné imanie | 25 tis. € | 11 tis. € | +132,6 % |
- 30. 11. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie1.4%
- Cudzie zdroje98.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 956 tis. € | 1,8 mil. € | 25 tis. € | 26 tis. € | 14 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 80 tis. € | 1,9 mil. € | 11 tis. € | 10 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 394 tis. € | 1,8 mil. € | 1,6 mil. € | 18 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 306 tis. € | 1,2 mil. € | 1,1 mil. € | 8 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 166 tis. € | 927 tis. € | 819 tis. € | 12 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 48 tis. € | 527 tis. € | 527 tis. € | 2 tis. € | 437 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 4 tis. € | 422 tis. € | 431 tis. € | -6 tis. € | -8 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | — | 128 tis. € | 4 tis. € | — | -1 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | — | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla22. 11. 2017 → 6. 3. 2019
Nám. Ármina Vámbéryho 55/15, Dunajská Streda
- Založenie spoločnosti30. 11. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena30. 11. 2016 → 21. 11. 2017
ZOLA TRADE s.r.o.
- Zmena sídla30. 11. 2016 → 21. 11. 2017
Kelcz-tag 489/105, Malé Dvorníky
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Poskytovanie služieb súvisiacich so starostlivosťou o zvieratáod 30. 11. 2016
- 2Úprava nerastov, dobývanie rašeliny a bahna a ich úpravaod 30. 11. 2016
- 3Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 30. 11. 2016
- 4Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 30. 11. 2016
- 5Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 30. 11. 2016
- 6Diagnostika kanalizačných potrubí a čistenie kanalizačných systémovod 30. 11. 2016
- 7Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 30. 11. 2016
- 8Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 30. 11. 2016
- 9Prípravné práce k realizácii stavbyod 30. 11. 2016
- 10Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 30. 11. 2016
- 11Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 30. 11. 2016
- 12Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 30. 11. 2016
- 13Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 30. 11. 2016
- 14Sťahovacie službyod 30. 11. 2016
- 15Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 30. 11. 2016
- 16Prevádzkovanie úschovníod 30. 11. 2016
- 17Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 30. 11. 2016
- 18Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 30. 11. 2016
- 19Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 30. 11. 2016
- 20Faktoring a forfaitingod 30. 11. 2016
- 21Poskytovanie záruk na zabezpečenie colného dlhuod 30. 11. 2016
- 22Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 30. 11. 2016
- 23Vedenie účtovníctvaod 30. 11. 2016
- 24Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 30. 11. 2016
- 25Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 30. 11. 2016
- 26Dizajnérske činnostiod 30. 11. 2016
- 27Fotografické službyod 30. 11. 2016
- 28Služby požičovníod 30. 11. 2016
- 29Prenájom hnuteľných vecíod 30. 11. 2016
- 30Čistiace a upratovacie službyod 30. 11. 2016
- 31Administratívne službyod 30. 11. 2016
- 32Verejné obstarávanieod 30. 11. 2016
- 33Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 30. 11. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50611208
- RÚZ ID
- 1672387
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 30. 11. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat955 948 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 22. 11. 2017Zmena sídlaNám. Ármina Vámbéryho 55/15, Dunajská Streda
- 1. 1. 2017Registrácia platcu DPHSK2120391064
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 30. 11. 2016Zmena obchodného mena→ ZOLA TRADE s.r.o.
- 30. 11. 2016Zmena sídlaKelcz-tag 489/105, Malé Dvorníky