VIERI s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 23 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 79/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (2,6 mil. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 13. 12. 2016
- Sídlo
- Valaská Belá 1469, 97228, Valaská Belá
- EBITDA marža16,3 %
- ROA (návratnosť aktív)15,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)39,1 %
- Zadlženosť61 %
- Kapitálová primeranosť39,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 11.21netIncome: 292 178revenue: 2 605 300prevNetIncome: 106 822
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 39.39equity: 746 495assets: 1 895 354
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 60.61equity: 746 495assets: 1 895 354
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 9.12revenueYoY: 23.17validHistoryYears: 8.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 16.29netMargin: 11.21ebitda: 424 289revenue: 2 605 300
Altman Z''-Score4.00Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.78 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.26 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.28 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.68 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 15.42 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 15.42 % vs. predchádzajúce 9.02 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 60.61 % vs. predchádzajúce 61.65 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.37× vs. predchádzajúce 1.79×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 11.21 % vs. predchádzajúca 5.05 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 39.39 % vs. predchádzajúca 38.35 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 23 % na 2.6 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 11.2 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Info
Kapitálová primeranosť 39 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Pozitívne
ROA 15.4 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 2,6 mil. € | 2,1 mil. € | +23,2 % |
| EBITDA | 424 tis. € | 172 tis. € | +147,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 382 tis. € | 155 tis. € | +147,0 % |
| Čistý zisk | 292 tis. € | 107 tis. € | +173,5 % |
| Aktíva | 1,9 mil. € | 1,2 mil. € | +60,1 % |
| Vlastné imanie | 746 tis. € | 454 tis. € | +64,4 % |
- 13. 12. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie39.4%
- Cudzie zdroje60.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 2,6 mil. € | 1,9 mil. € | 746 tis. € | 424 tis. € | 292 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 2,1 mil. € | 1,2 mil. € | 454 tis. € | 172 tis. € | 107 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 2,0 mil. € | 982 tis. € | 347 tis. € | 116 tis. € | 67 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 2,1 mil. € | 913 tis. € | 280 tis. € | 117 tis. € | 67 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 1,3 mil. € | 731 tis. € | 214 tis. € | 104 tis. € | 66 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 1,4 mil. € | 655 tis. € | 147 tis. € | 63 tis. € | 33 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 1,5 mil. € | 873 tis. € | 114 tis. € | 39 tis. € | 17 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 1,4 mil. € | 718 tis. € | 98 tis. € | 120 tis. € | 84 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | 14 tis. € | 14 tis. € | -299 € | -299 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti13. 12. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla13. 12. 2016 → 22. 10. 2019
460, Valaská Belá
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Činnosť odborného lesného hospodáraod 29. 6. 2021
- 2Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 13. 12. 2016
- 3Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 13. 12. 2016
- 4Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 13. 12. 2016
- 5Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 13. 12. 2016
- 6Výroba hračiek a hierod 13. 12. 2016
- 7Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 13. 12. 2016
- 8Služby stavebnými mechanizmami, pracovnými strojmi a zariadeniamiod 13. 12. 2016
- 9Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 13. 12. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50619900
- RÚZ ID
- 1672630
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 13. 12. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat2 605 300 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 11. 1. 2017Registrácia platcu DPHSK2120397532
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 13. 12. 2016Zmena sídla460, Valaská Belá