EnviroReca, a. s.
aktívnaZáporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 15/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje malé tržby (600 €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- akciová spoločnosť
- Dátum vzniku
- 29. 11. 2016
- Sídlo
- Mlynské nivy 53, 82109, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža-337,8 %
- ROA (návratnosť aktív)-6,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť149 %
- Kapitálová primeranosť-49,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť4 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -3 015,167netIncome: -18 091revenue: 600.00prevNetIncome: -20 630
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -49.44equity: -145 225assets: 293 764
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 149.44equity: -145 225assets: 293 764
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: —validHistoryYears: 1.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -337.83netMargin: -3 015,167ebitda: -2 027revenue: 600.00
Altman Z''-Score-2.77Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -0.97 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -1.41 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.04 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.35 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -6.16 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -6.16 % vs. predchádzajúce -6.97 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 149.44 % vs. predchádzajúce 142.97 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieChýba obrat aktív alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Chýba čistá marža alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -49.44 % vs. predchádzajúca -42.97 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 600 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Info
Tržby za 2025: 600 €. Bez medziročného porovnania (chýbajú dáta za predchádzajúci rok).
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -3015.2 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 600 € | — | — |
| EBITDA | -2 tis. € | -5 tis. € | +55,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -2 tis. € | -4 tis. € | +55,2 % |
| Čistý zisk | -18 tis. € | -21 tis. € | +12,3 % |
| Aktíva | 294 tis. € | 296 tis. € | −0,7 % |
| Vlastné imanie | -145 tis. € | -127 tis. € | −14,2 % |
- 29. 11. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 439 tis. €
- Aktíva spolu
- 294 tis. €
- Vlastné imanie
- −145 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 600 € | 294 tis. € | -145 tis. € | -2 tis. € | -18 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | — | 296 tis. € | -127 tis. € | -5 tis. € | -21 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | — | 300 tis. € | -107 tis. € | -2 tis. € | -14 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | — | 292 tis. € | -92 tis. € | -1 tis. € | -12 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | — | 293 tis. € | -80 tis. € | -1 tis. € | -12 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | — | 295 tis. € | -69 tis. € | -1 tis. € | -12 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | — | 298 tis. € | -57 tis. € | -2 tis. € | -11 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | — | 299 tis. € | -45 tis. € | -3 tis. € | -12 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | — | 302 tis. € | -33 tis. € | -4 tis. € | -14 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | 306 tis. € | -20 tis. € | -750 € | -2 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti29. 11. 2016
akciová spoločnosť
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1kúpa tovaru za účelom jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom (veľkoobchod) v rozsahu voľnej živnostiod 29. 11. 2016
- 2sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 29. 11. 2016
- 3sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 29. 11. 2016
- 4sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 29. 11. 2016
- 5prenájom nehnuteľností s poskytovaním iných ako základných služieb spojených s prenájmom nehnuteľnostíod 29. 11. 2016
- 6prenájom hnuteľných vecíod 29. 11. 2016
- 7činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 29. 11. 2016
- 8prípravné práce k realizácii stavbyod 29. 11. 2016
- 9uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 29. 11. 2016
- 10dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov,od 29. 11. 2016
- 11skladovanieod 29. 11. 2016
- 12počítačové službyod 29. 11. 2016
- 13služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 29. 11. 2016
- 14administratívne službyod 29. 11. 2016
- 15vedenie účtovníctvaod 29. 11. 2016
- 16reklamné a marketingové službyod 29. 11. 2016
- 17poskytovanie služieb súvisiace so starostlivosťou o zvieratáod 29. 11. 2016
- 18poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 29. 11. 2016
- 19poskytovanie služieb v rýbarstveod 29. 11. 2016
- 20úprava nerastov, dobývanie rašeliny a bahna a ich úpravaod 29. 11. 2016
- 21poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 29. 11. 2016
- 22poľnohospodárstvo - rastlinná a živočíšna výrobaod 29. 11. 2016
- 23chov vybraných druhov zvieratod 29. 11. 2016
- 24úprava nerastov, dobývanie rašeliny a bahna a ich úpravaod 29. 11. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50621246
- RÚZ ID
- 1668701
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 29. 11. 2016Založenie spoločnostiakciová spoločnosť
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat600 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna