JMD Bau SK s.r.o
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -5.0 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 57/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (928 tis. €), je dlhodobo stratová.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 14. 12. 2016
- Sídlo
- Lieskovec 816/93, 01841, Dubnica nad Váhom
- EBITDA marža-10,8 %
- ROA (návratnosť aktív)-12,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-23,9 %
- Zadlženosť48 %
- Kapitálová primeranosť51,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -15.32netIncome: -142 190revenue: 927 845prevNetIncome: -140 383
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 51.60equity: 594 810assets: 1 152 808
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 48.40equity: 594 810assets: 1 152 808
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 75.20revenueYoY: -4.96validHistoryYears: 8.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -10.80netMargin: -15.32ebitda: -100 208revenue: 927 845
Altman Z''-Score-0.61Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.02 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -2.25 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.50 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.12 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -12.33 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -12.33 % vs. predchádzajúce -12.78 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 48.40 % vs. predchádzajúce 38.80 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.80× vs. predchádzajúce 0.89×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -15.32 % vs. predchádzajúca -14.38 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 51.60 % vs. predchádzajúca 61.20 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (-5 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -15.3 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 52 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 928 tis. € | 976 tis. € | −5,0 % |
| EBITDA | -100 tis. € | -110 tis. € | +8,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -90 tis. € | -99 tis. € | +8,9 % |
| Čistý zisk | -142 tis. € | -140 tis. € | −1,3 % |
| Aktíva | 1,2 mil. € | 1,1 mil. € | +5,0 % |
| Vlastné imanie | 595 tis. € | 672 tis. € | −11,5 % |
- 14. 12. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie51.6%
- Cudzie zdroje48.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 928 tis. € | 1,2 mil. € | 595 tis. € | -100 tis. € | -142 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 976 tis. € | 1,1 mil. € | 672 tis. € | -110 tis. € | -140 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 1,1 mil. € | 1,1 mil. € | 701 tis. € | -79 tis. € | -111 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 863 tis. € | 1,1 mil. € | 667 tis. € | -112 tis. € | 0 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 543 tis. € | 885 tis. € | 505 tis. € | -217 tis. € | -260 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 1,6 mil. € | 1,1 mil. € | 665 tis. € | -100 tis. € | -144 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 1,5 mil. € | 946 tis. € | 9 tis. € | 55 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 18 tis. € | 49 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | — | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti14. 12. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidla.od 12. 6. 2020
- 2Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 23. 6. 2017
- 3Úprava nerastov, dobývanie rašeliny a bahna a ich úpravaod 14. 12. 2016
- 4Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 14. 12. 2016
- 5Prípravné práce k realizácii stavbyod 14. 12. 2016
- 6Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 14. 12. 2016
- 7Skladovanie a pomocne činnosti v dopraveod 14. 12. 2016
- 8Čistiace a upratovacie službyod 14. 12. 2016
- 9Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 14. 12. 2016
- 10Prenájom hnuteľných vecíod 14. 12. 2016
- 11Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 14. 12. 2016
- 12Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 14. 12. 2016
- 13Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 14. 12. 2016
- 14Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 14. 12. 2016
- 15Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 14. 12. 2016
- 16Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 14. 12. 2016
- 17Výroba nekovových minerálnych výrobkov a výrobkov z betónu, sadry a cementuod 14. 12. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50621394
- RÚZ ID
- 1675040
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 14. 12. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat1 613 205 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 25. 8. 2017Registrácia platcu DPHSK2120398940
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna