ZEMO - Moravčík, s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +1.4 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 54/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (624 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 24. 12. 2016
- Sídlo
- Czambelova 1/293, 97613, Slovenská Ľupča
- EBITDA marža2,5 %
- ROA (návratnosť aktív)0,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)0,6 %
- Zadlženosť53 %
- Kapitálová primeranosť47,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.163netIncome: 1 015revenue: 624 112prevNetIncome: -1 079
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 47.23equity: 156 964assets: 332 325
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 52.77equity: 156 964assets: 332 325
Rast13 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 5.21revenueYoY: 1.39validHistoryYears: 8.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.52netMargin: 0.163ebitda: 15 750revenue: 624 112
Altman Z''-Score3.63Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.93 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.49 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.27 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.94 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.31 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.31 % vs. predchádzajúce -0.29 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 52.77 % vs. predchádzajúce 58.15 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.88× vs. predchádzajúce 1.65×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.16 % vs. predchádzajúca -0.18 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 47.23 % vs. predchádzajúca 41.85 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (1 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Info
Čistá marža len 0.2 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 47 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 624 tis. € | 616 tis. € | +1,4 % |
| EBITDA | 16 tis. € | 24 tis. € | −34,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 14 tis. € | 22 tis. € | −34,3 % |
| Čistý zisk | 1 tis. € | -1 tis. € | +194,1 % |
| Aktíva | 332 tis. € | 373 tis. € | −10,8 % |
| Vlastné imanie | 157 tis. € | 156 tis. € | +0,7 % |
- 24. 12. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie47.2%
- Cudzie zdroje52.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 624 tis. € | 332 tis. € | 157 tis. € | 16 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 616 tis. € | 373 tis. € | 156 tis. € | 24 tis. € | -1 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 655 tis. € | 348 tis. € | 157 tis. € | 27 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 765 tis. € | 346 tis. € | 145 tis. € | 60 tis. € | 39 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 718 tis. € | 280 tis. € | 106 tis. € | 64 tis. € | 39 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 518 tis. € | 230 tis. € | 67 tis. € | 35 tis. € | 21 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 496 tis. € | 329 tis. € | 47 tis. € | 29 tis. € | 19 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 437 tis. € | 106 tis. € | 28 tis. € | 34 tis. € | 23 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | -180 € | -180 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti24. 12. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 20. 9. 2023
- 2Prípravné práce k realizácii stavbyod 20. 9. 2023
- 3Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 20. 9. 2023
- 4Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 20. 9. 2023
- 5Skladové, pomocné a prepravné služby v dopraveod 20. 9. 2023
- 6Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 20. 9. 2023
- 7Fotografické službyod 20. 9. 2023
- 8Informačná činnosťod 20. 9. 2023
- 9Poskytovanie služieb pre poľnohospodárstvo, záhradníctvo, rybárstvo, lesníctvo a poľovníctvood 20. 9. 2023
- 10Výroba krmív a kŕmnych zmesíod 20. 9. 2023
- 11Opracovanie drevnej hmoty, výroba komponentov z dreva a výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamyod 20. 9. 2023
- 12Výroba a hutnícke spracovanie kovov, výroba a opracovanie jednoduchých kovových výrobkovod 20. 9. 2023
- 13Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 20. 9. 2023
- 14Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5tod 24. 12. 2016
- 15Prenájom hnuteľných vecíod 24. 12. 2016
- 16Administratívne službyod 24. 12. 2016
- 17Vedenie účtovníctvaod 24. 12. 2016
- 18Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 24. 12. 2016
- 19Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 24. 12. 2016
- 20Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živností (veľkoobchod)od 24. 12. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50626183
- RÚZ ID
- 1669836
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 24. 12. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat765 130 EUR · rok 2021
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 3. 1. 2017Registrácia platcu DPHSK2120402009
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna