SVALBARD s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 879 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 48/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (140 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 3. 1. 2017
- Sídlo
- Čamovce 78, 98601, Čamovce
- EBITDA marža74,5 %
- ROA (návratnosť aktív)7,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)28,4 %
- Zadlženosť73 %
- Kapitálová primeranosť26,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 3.74netIncome: 5 259revenue: 140 442prevNetIncome: -6 056
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 26.91equity: 18 512assets: 68 805
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 73.09equity: 18 512assets: 68 805
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 46.92revenueYoY: 879.24validHistoryYears: 9.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 74.48netMargin: 3.74ebitda: 104 598revenue: 140 442
Altman Z''-Score10.56Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.53 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.96 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 8.68 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.39 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 7.64 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 7.64 % vs. predchádzajúce -4.42 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 73.09 % vs. predchádzajúce 90.32 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.04× vs. predchádzajúce 0.10×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 3.74 % vs. predchádzajúca -42.23 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 26.91 % vs. predchádzajúca 9.68 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 50 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- Tržby +879 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 879 % na 140 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 3.7 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
EBITDA marža 74.5 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Info
Kapitálová primeranosť 27 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 140 tis. € | 14 tis. € | +879,2 % |
| EBITDA | 105 tis. € | -5 tis. € | +21× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 94 tis. € | -5 tis. € | +21× |
| Čistý zisk | 5 tis. € | -6 tis. € | +186,8 % |
| Aktíva | 69 tis. € | 137 tis. € | −49,7 % |
| Vlastné imanie | 19 tis. € | 13 tis. € | +39,7 % |
- 3. 1. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie26.9%
- Cudzie zdroje73.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 140 tis. € | 69 tis. € | 19 tis. € | 105 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 14 tis. € | 137 tis. € | 13 tis. € | -5 tis. € | -6 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 23 tis. € | 135 tis. € | 19 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 25 tis. € | 160 tis. € | 25 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 35 tis. € | 138 tis. € | 22 tis. € | 20 tis. € | 16 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 18 tis. € | 103 tis. € | 6 tis. € | -796 € | -1 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 26 tis. € | 98 tis. € | 7 tis. € | 15 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 14 tis. € | 38 tis. € | 6 tis. € | 844 € | 771 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 6 tis. € | 22 tis. € | 5 tis. € | 101 € | 63 € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti3. 1. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50635603
- RÚZ ID
- 1669810
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 3. 1. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat140 442 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 14. 7. 2020Registrácia platcu DPHSK2120416045
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna