PA3KDESIGN MEDIA s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 71 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 65/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (158 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 1. 1. 2017
- Sídlo
- Súdna 1567/21, 94701, Hurbanovo
- EBITDA marža12,0 %
- ROA (návratnosť aktív)3,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)17,5 %
- Zadlženosť79 %
- Kapitálová primeranosť21,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 3.60netIncome: 5 696revenue: 158 402prevNetIncome: 4 107
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 21.14equity: 32 471assets: 153 626
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 78.86equity: 32 471assets: 153 626
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 34.64revenueYoY: 70.95validHistoryYears: 8.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 12.01netMargin: 3.60ebitda: 19 019revenue: 158 402
Altman Z''-Score1.88Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.42 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.48 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.71 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.28 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 3.71 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 3.71 % vs. predchádzajúce 4.92 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 78.86 % vs. predchádzajúce 67.93 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.03× vs. predchádzajúce 1.11×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 3.60 % vs. predchádzajúca 4.43 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 21.14 % vs. predchádzajúca 32.07 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 71 % na 158 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 3.6 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 21 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Tržby rastú výrazne rýchlejšie (+71 %) ako vlastné imanie (+21 %) — môže ísť o zadlžovanie alebo nárast cudzích zdrojov.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 158 tis. € | 93 tis. € | +71,0 % |
| EBITDA | 19 tis. € | 8 tis. € | +152,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 17 tis. € | 7 tis. € | +152,9 % |
| Čistý zisk | 6 tis. € | 4 tis. € | +38,7 % |
| Aktíva | 154 tis. € | 83 tis. € | +84,0 % |
| Vlastné imanie | 32 tis. € | 27 tis. € | +21,3 % |
- 1. 1. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie21.1%
- Cudzie zdroje78.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 158 tis. € | 154 tis. € | 32 tis. € | 19 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 93 tis. € | 83 tis. € | 27 tis. € | 8 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 110 tis. € | 37 tis. € | 23 tis. € | 11 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 60 tis. € | 45 tis. € | 16 tis. € | 5 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 47 tis. € | 23 tis. € | 13 tis. € | 10 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 28 tis. € | 18 tis. € | 6 tis. € | -670 € | -2 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 29 tis. € | 24 tis. € | 7 tis. € | -581 € | -1 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 20 tis. € | 16 tis. € | 9 tis. € | -921 € | -2 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla16. 3. 2019 → 19. 3. 2020
Komárňanská 2, Hurbanovo
- Založenie spoločnosti1. 1. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla1. 1. 2017 → 15. 3. 2019
28. októbra 9, Hurbanovo
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
- 1Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 1. 1. 2017
- 2Dizajnérske činnostiod 1. 1. 2017
- 3Fotografické službyod 1. 1. 2017
- 4Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 1. 1. 2017
- 5Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 1. 1. 2017
- 6Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 1. 1. 2017
- 7Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 1. 1. 2017
- 8Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 1. 1. 2017
- 9Prenájom hnuteľných vecíod 1. 1. 2017
- 10Informačná činnosťod 1. 1. 2017
- 11Administratívne službyod 1. 1. 2017
- 12Verejné obstarávanieod 1. 1. 2017
- 13Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 1. 1. 2017
- 14Poskytovanie služieb osobného charakteruod 1. 1. 2017
- 15Výroba bižutérie a suvenírovod 1. 1. 2017
- 16Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 1. 1. 2017
- 17Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 1. 1. 2017
- 18Správa registratúrnych záznamov bez trvalej dokumentárnej hodnotyod 1. 1. 2017
- 19Vedenie účtovníctvaod 1. 1. 2017
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50639048
- RÚZ ID
- 1673564
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 1. 1. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat158 402 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 15. 3. 2021Registrácia platcu DPHSK2120404704
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 16. 3. 2019Zmena sídlaKomárňanská 2, Hurbanovo
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 1. 1. 2017Zmena sídla28. októbra 9, Hurbanovo