Lumidée Slovakia s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -0.4 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 96/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (254 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 2. 2. 2017
- Sídlo
- Vlčie hrdlo 1, 82107, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža20,0 %
- ROA (návratnosť aktív)32,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)56,2 %
- Zadlženosť42 %
- Kapitálová primeranosť58,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 15.74netIncome: 39 918revenue: 253 551prevNetIncome: 22 363
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 58.37equity: 70 987assets: 121 619
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 41.63equity: 70 987assets: 121 619
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 74.09revenueYoY: -0.428validHistoryYears: 8.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 20.03netMargin: 15.74ebitda: 50 789revenue: 253 551
Altman Z''-Score7.31Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.15 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.31 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.39 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.47 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 32.82 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 32.82 % vs. predchádzajúce 19.53 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 41.63 % vs. predchádzajúce 55.41 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.08× vs. predchádzajúce 2.22×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 15.74 % vs. predchádzajúca 8.78 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 58.37 % vs. predchádzajúca 44.59 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (-0 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 15.7 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.16 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 20.0 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 58 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 254 tis. € | 255 tis. € | −0,4 % |
| EBITDA | 51 tis. € | 30 tis. € | +71,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 46 tis. € | 27 tis. € | +71,6 % |
| Čistý zisk | 40 tis. € | 22 tis. € | +78,5 % |
| Aktíva | 122 tis. € | 115 tis. € | +6,2 % |
| Vlastné imanie | 71 tis. € | 51 tis. € | +39,0 % |
- 2. 2. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie58.4%
- Cudzie zdroje41.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 254 tis. € | 122 tis. € | 71 tis. € | 51 tis. € | 40 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 255 tis. € | 115 tis. € | 51 tis. € | 30 tis. € | 22 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 232 tis. € | 45 tis. € | 29 tis. € | 1 tis. € | 571 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 165 tis. € | 48 tis. € | 28 tis. € | -29 tis. € | -29 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 658 tis. € | 111 tis. € | 57 tis. € | 84 tis. € | 54 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 386 tis. € | 238 tis. € | 3 tis. € | 26 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 314 tis. € | 195 tis. € | -10 tis. € | 29 tis. € | 19 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 5 tis. € | 9 tis. € | -30 tis. € | -28 tis. € | -35 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti2. 2. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
- 1Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 7. 5. 2019
- 2Montáž, rekonštrukcia a údržba nevyhradených technických zariadení elektrickýchod 7. 5. 2019
- 3Sťahovacie službyod 2. 2. 2017
- 4Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 2. 2. 2017
- 5Výroba elektrických zariadení a elektrických súčiastokod 2. 2. 2017
- 6Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 2. 2. 2017
- 7Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 2. 2. 2017
- 8Reklamné a marketingové službyod 2. 2. 2017
- 9Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 2. 2. 2017
- 10Prenájom hnuteľných vecíod 2. 2. 2017
- 11Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 2. 2. 2017
- 12Administratívne službyod 2. 2. 2017
- 13Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 2. 2. 2017
- 14Dizajnérske činnostiod 2. 2. 2017
- 15Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 2. 2. 2017
- 16Prieskum trhu a verejnej mienkyod 2. 2. 2017
- 17Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 2. 2. 2017
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50639528
- RÚZ ID
- 1678917
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 2. 2. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2020Najvyšší zaznamenaný obrat657 784 EUR · rok 2020
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 1. 3. 2017Registrácia platcu DPHSK2120427012