TapGest s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 84 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 46/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje malé tržby (40 tis. €), je dlhodobo stratová.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 11. 1. 2017
- Sídlo
- Vlárska 1746/32, 83101, Bratislava - mestská časť Nové Mesto
- EBITDA marža-442,8 %
- ROA (návratnosť aktív)-65,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-76,5 %
- Zadlženosť15 %
- Kapitálová primeranosť85,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -449.65netIncome: -181 455revenue: 40 355prevNetIncome: -45 336
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 85.20equity: 237 127assets: 278 306
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 14.80equity: 237 127assets: 278 306
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 28.29revenueYoY: -83.95validHistoryYears: 9.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -442.85netMargin: -449.65ebitda: -178 712revenue: 40 355
Altman Z''-Score-3.58Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.68 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -7.63 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -3.67 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 6.05 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -65.20 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -65.20 % vs. predchádzajúce -9.21 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 14.80 % vs. predchádzajúce 14.95 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.15× vs. predchádzajúce 0.51×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -449.65 % vs. predchádzajúca -18.04 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 85.20 % vs. predchádzajúca 85.05 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 43 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- Mikrofirma (tržby 40355 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 84 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -449.6 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 85 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 40 tis. € | 251 tis. € | −83,9 % |
| EBITDA | -179 tis. € | 581 € | −309× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -161 tis. € | 523 € | −309× |
| Čistý zisk | -181 tis. € | -45 tis. € | −300,2 % |
| Aktíva | 278 tis. € | 492 tis. € | −43,5 % |
| Vlastné imanie | 237 tis. € | 419 tis. € | −43,3 % |
- 11. 1. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie85.2%
- Cudzie zdroje14.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 40 tis. € | 278 tis. € | 237 tis. € | -179 tis. € | -181 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 251 tis. € | 492 tis. € | 419 tis. € | 581 € | -45 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 384 tis. € | 507 tis. € | 200 € | 86 tis. € | 76 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 320 tis. € | 299 tis. € | -146 tis. € | -16 tis. € | -26 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 165 tis. € | 254 tis. € | -120 tis. € | -162 tis. € | -200 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 234 tis. € | 315 tis. € | -19 tis. € | -16 tis. € | -58 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 330 tis. € | 243 tis. € | 33 tis. € | 89 tis. € | 15 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 142 tis. € | 321 tis. € | 19 tis. € | -125 tis. € | -129 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 5 tis. € | 179 tis. € | 148 tis. € | -102 tis. € | -102 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 6 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla18. 10. 2020 → 30. 6. 2025
Staré Grunty 6347/18, Bratislava - mestská časť Karlova Ves
- Zmena sídla16. 11. 2018 → 17. 10. 2020
Bajzová 234/12, Bratislava - mestská časť Ružinov
- Zmena sídla15. 6. 2017 → 15. 11. 2018
Zámocká 36, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- Založenie spoločnosti11. 1. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena11. 1. 2017 → 17. 10. 2020
LURITY, s.r.o.
- Zmena sídla11. 1. 2017 → 14. 6. 2017
Bajzova 12, Bratislava - mestská časť Ružinov
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
- 1Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb a výrobyod 11. 1. 2017
- 2Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 11. 1. 2017
- 3Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 11. 1. 2017
- 4Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 11. 1. 2017
- 5Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 11. 1. 2017
- 6Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 11. 1. 2017
- 7Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 11. 1. 2017
- 8Prenájom hnuteľných vecíod 11. 1. 2017
- 9Dizajnérske činnostiod 11. 1. 2017
- 10Fotografické službyod 11. 1. 2017
- 11Čistiace a upratovacie službyod 11. 1. 2017
- 12Administratívne službyod 11. 1. 2017
- 13Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 11. 1. 2017
- 14Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 11. 1. 2017
- 15Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 11. 1. 2017
- 16Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 11. 1. 2017
- 17Prípravné práce k realizácii stavbyod 11. 1. 2017
- 18Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 11. 1. 2017
- 19Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 11. 1. 2017
- 20Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 11. 1. 2017
- 21Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 11. 1. 2017
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50641905
- RÚZ ID
- 1669988
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 11. 1. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat384 254 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 18. 10. 2020Zmena sídlaStaré Grunty 6347/18, Bratislava - mestská časť Karlova Ves
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 16. 11. 2018Zmena sídlaBajzová 234/12, Bratislava - mestská časť Ružinov
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 15. 6. 2017Zmena sídlaZámocká 36, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- 17. 2. 2017Registrácia platcu DPHSK2120415264
- 11. 1. 2017Zmena obchodného mena→ LURITY, s.r.o.
- 11. 1. 2017Zmena sídlaBajzova 12, Bratislava - mestská časť Ružinov