PBK s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 28 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 100/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (248 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 3. 1. 2017
- Sídlo
- Martina Granca 3451/10, 84102, Bratislava - mestská časť Dúbravka
- EBITDA marža62,7 %
- ROA (návratnosť aktív)7,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)8,6 %
- Zadlženosť16 %
- Kapitálová primeranosť84,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 57.39netIncome: 142 556revenue: 248 388prevNetIncome: 213 637
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 84.34equity: 1 651 237assets: 1 957 838
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 15.66equity: 1 651 237assets: 1 957 838
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 21.95revenueYoY: -27.80validHistoryYears: 8.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 62.68netMargin: 57.39ebitda: 155 695revenue: 248 388
Altman Z''-Score10.51Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.66 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.74 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.45 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 5.65 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 7.28 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 7.28 % vs. predchádzajúce 11.44 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 15.66 % vs. predchádzajúce 19.25 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.13× vs. predchádzajúce 0.18×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 57.39 % vs. predchádzajúca 62.10 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 84.34 % vs. predchádzajúca 80.75 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 28 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 57.4 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.57 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 62.7 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 84 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 248 tis. € | 344 tis. € | −27,8 % |
| EBITDA | 156 tis. € | 260 tis. € | −40,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 140 tis. € | 234 tis. € | −40,2 % |
| Čistý zisk | 143 tis. € | 214 tis. € | −33,3 % |
| Aktíva | 2,0 mil. € | 1,9 mil. € | +4,8 % |
| Vlastné imanie | 1,7 mil. € | 1,5 mil. € | +9,4 % |
- 3. 1. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie84.3%
- Cudzie zdroje15.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 248 tis. € | 2,0 mil. € | 1,7 mil. € | 156 tis. € | 143 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 344 tis. € | 1,9 mil. € | 1,5 mil. € | 260 tis. € | 214 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 470 tis. € | 1,5 mil. € | 1,3 mil. € | 407 tis. € | 329 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 489 tis. € | 1,2 mil. € | 967 tis. € | 424 tis. € | 339 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 423 tis. € | 881 tis. € | 627 tis. € | 357 tis. € | 275 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 261 tis. € | 616 tis. € | 353 tis. € | 229 tis. € | 179 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 181 tis. € | 209 tis. € | 174 tis. € | 167 tis. € | 131 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 62 tis. € | 67 tis. € | 43 tis. € | 49 tis. € | 38 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti3. 1. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena3. 1. 2017 → 30. 6. 2017
CARPATHIAN Slovak republic, s.r.o.
- Zmena sídla3. 1. 2017 → 30. 6. 2017
Jasovská 17, Bratislava - mestská časť Petržalka
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
- 1Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 14. 8. 2019
- 2činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 3. 1. 2017
- 3vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 3. 1. 2017
- 4sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 3. 1. 2017
- 5sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 3. 1. 2017
- 6reklamné a marketingové službyod 3. 1. 2017
- 7prieskum trhu a verejnej mienkyod 3. 1. 2017
- 8administratívne službyod 3. 1. 2017
- 9počítačové službyod 3. 1. 2017
- 10vedenie účtovníctvaod 3. 1. 2017
- 11vydavateľská činnosťod 3. 1. 2017
- 12finančný lízingod 3. 1. 2017
- 13poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 3. 1. 2017
- 14sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 3. 1. 2017
- 15faktoring a forfaitingod 3. 1. 2017
- 16výskum a vývoj v oblasti spoločenských a humanitných viedod 3. 1. 2017
- 17prenájom hnuteľných vecíod 3. 1. 2017
- 18kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 3. 1. 2017
- 19služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 3. 1. 2017
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50645391
- RÚZ ID
- 1670941
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 3. 1. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat489 446 EUR · rok 2021
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 21. 4. 2017Registrácia platcu DPHSK2120413812
- 3. 1. 2017Zmena obchodného mena→ CARPATHIAN Slovak republic, s.r.o.
- 3. 1. 2017Zmena sídlaJasovská 17, Bratislava - mestská časť Petržalka