Nixen s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -9.6 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 97/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (450 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 1. 1. 2017
- Sídlo
- Útulná 2056/11, 04801, Rožňava
- EBITDA marža24,0 %
- ROA (návratnosť aktív)7,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)10,2 %
- Zadlženosť23 %
- Kapitálová primeranosť77,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 21.17netIncome: 95 227revenue: 449 850prevNetIncome: 111 037
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 77.46equity: 935 524assets: 1 207 697
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 22.54equity: 935 524assets: 1 207 697
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 10.00revenueYoY: -9.58validHistoryYears: 8.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 24.03netMargin: 21.17ebitda: 108 081revenue: 449 850
Altman Z''-Score7.19Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.52 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.54 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.51 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 3.61 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 7.89 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 7.89 % vs. predchádzajúce 9.61 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 22.54 % vs. predchádzajúce 27.30 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.37× vs. predchádzajúce 0.43×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 21.17 % vs. predchádzajúca 22.32 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 77.46 % vs. predchádzajúca 72.70 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 10 % na 450 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 21.2 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.21 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 24.0 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 77 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 450 tis. € | 497 tis. € | −9,6 % |
| EBITDA | 108 tis. € | 143 tis. € | −24,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 97 tis. € | 129 tis. € | −24,5 % |
| Čistý zisk | 95 tis. € | 111 tis. € | −14,2 % |
| Aktíva | 1,2 mil. € | 1,2 mil. € | +4,5 % |
| Vlastné imanie | 936 tis. € | 840 tis. € | +11,4 % |
- 1. 1. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie77.5%
- Cudzie zdroje22.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 450 tis. € | 1,2 mil. € | 936 tis. € | 108 tis. € | 95 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 497 tis. € | 1,2 mil. € | 840 tis. € | 143 tis. € | 111 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 372 tis. € | 944 tis. € | 729 tis. € | 105 tis. € | 82 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 409 tis. € | 935 tis. € | 647 tis. € | 205 tis. € | 66 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 246 tis. € | 973 tis. € | 582 tis. € | 56 tis. € | 43 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 222 tis. € | 759 tis. € | 539 tis. € | 40 tis. € | 27 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 268 tis. € | 645 tis. € | 512 tis. € | 86 tis. € | 66 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 231 tis. € | 568 tis. € | 445 tis. € | 104 tis. € | 82 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti1. 1. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50653580
- RÚZ ID
- 1670601
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 1. 1. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat497 496 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 15. 4. 2017Registrácia platcu DPHSK2120421886