araca s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 120 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 9/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje malé tržby (955 €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 12. 1. 2017
- Sídlo
- Výpalisko 65, 94002, Nové Zámky
- EBITDA marža-321,7 %
- ROA (návratnosť aktív)-8,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-576,7 %
- Zadlženosť99 %
- Kapitálová primeranosť1,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť4 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -438.43netIncome: -4 187revenue: 955.00prevNetIncome: -6 065
Kapitál1 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 1.48equity: 726.00assets: 49 060
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 98.52equity: 726.00assets: 49 060
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -49.71revenueYoY: 119.54validHistoryYears: 4.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -321.68netMargin: -438.43ebitda: -3 072revenue: 955.00
Altman Z''-Score-3.18Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.03 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -2.87 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.36 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.02 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -8.53 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -8.53 % vs. predchádzajúce -11.72 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 98.52 % vs. predchádzajúce 98.24 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.02× vs. predchádzajúce 0.01×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -438.43 % vs. predchádzajúca -1394.25 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 1.48 % vs. predchádzajúca 1.76 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- ROE -577 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (726 €) — nereprezentatívne.
- Mikrofirma (tržby 955 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 120 % na 955 €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -438.4 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 1 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Info
Firma je v počiatočnej fáze rastu (predchádzajúce tržby 435 €). Trend bude reprezentatívny po ďalšom roku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 955 € | 435 € | +119,5 % |
| EBITDA | -3 tis. € | -6 tis. € | +45,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -3 tis. € | -5 tis. € | +45,4 % |
| Čistý zisk | -4 tis. € | -6 tis. € | +31,0 % |
| Aktíva | 49 tis. € | 52 tis. € | −5,2 % |
| Vlastné imanie | 726 € | 913 € | −20,5 % |
- 12. 1. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie1.5%
- Cudzie zdroje98.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 955 € | 49 tis. € | 726 € | -3 tis. € | -4 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 435 € | 52 tis. € | 913 € | -6 tis. € | -6 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | — | 57 tis. € | 977 € | -1 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | — | 57 tis. € | -27 tis. € | -9 tis. € | -12 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | — | 63 tis. € | -15 tis. € | -18 tis. € | -19 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | — | 111 tis. € | 4 tis. € | 5 tis. € | 530 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 58 tis. € | 46 tis. € | 5 tis. € | 585 € | 294 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 8 tis. € | 14 tis. € | 5 tis. € | -437 € | -437 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti12. 1. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
- 1Prekladateľské a tlmočnícke služby: anglický jazykod 12. 1. 2017
- 2Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 12. 1. 2017
- 3Výroba celulózy, papiera, lepenky a výrobkov z týchto materiálovod 12. 1. 2017
- 4Výroba výrobkov z gumy a výrobkov z plastovod 12. 1. 2017
- 5Reklamné a marketingové službyod 12. 1. 2017
- 6Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 12. 1. 2017
- 7Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 12. 1. 2017
- 8Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 12. 1. 2017
- 9Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 12. 1. 2017
- 10Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 12. 1. 2017
- 11Prenájom hnuteľných vecíod 12. 1. 2017
- 12Administratívne službyod 12. 1. 2017
- 13Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 12. 1. 2017
- 14Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 12. 1. 2017
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50661914
- RÚZ ID
- 1673394
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 12. 1. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat57 666 EUR · rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 15. 5. 2017Registrácia platcu DPHSK2120414780