Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

woods s.r.o.

aktívna
Kuzmányho 15, 97401, Banská Bystrica
podľa §4, registrácia od 31. 3. 2017
spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2025)17 tis. €
61,6 %vs 2024
Zisk (2025)-25 tis. €
527,8 %vs 2024
Vlastné imanie (2025)10 tis. €
70,1 %vs 2024
Zadlženosť (2025)80 %
33,7 %Vysokávs 2024
ROE (2025)-260.1 %
20×Stratavs 2024

Pokles tržieb

Tržby medziročne klesli o 62 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 23/100

Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (17 tis. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Pokles tržiebtržby -62 % medziročne
Zvýšená zadlženosťcudzie zdroje tvoria 80 % aktív
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
20. 1. 2017
Sídlo
Kuzmányho 15, 97401, Banská Bystrica
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2025)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža-147,2 %
  • ROA (návratnosť aktív)-51,8 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)-260,1 %
  • Zadlženosť80 %
  • Kapitálová primeranosť19,9 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (17 tis. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.
23/ 100Riziková
Ziskovosť0 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -149.69
  • netIncome: -24 962
  • revenue: 16 676
  • prevNetIncome: -3 976
Kapitál7 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 19.91
  • equity: 9 597
  • assets: 48 191
Zadlženosť3 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 80.09
  • equity: 9 597
  • assets: 48 191
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 21.16
  • revenueYoY: -61.61
  • validHistoryYears: 9.00
Efektivita1 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: -147.15
  • netMargin: -149.69
  • ebitda: -24 539
  • revenue: 16 676
Altman Z''-Score-3.15Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.39aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-0.89aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.72-2.91aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.26presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score0 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -51.80 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -51.80 % vs. predchádzajúce -4.97 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 80.09 % vs. predchádzajúce 59.88 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.35× vs. predchádzajúce 0.54×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -149.69 % vs. predchádzajúca -9.15 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 19.91 % vs. predchádzajúca 40.12 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Aktíva medziročne klesli o 40 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
  • ROE -260 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (9597 €) — nereprezentatívne.
  • Mikrofirma (tržby 16676 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Riziko

    Tržby medziročne klesli o 62 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -149.7 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Upozornenie

    Kapitálová primeranosť len 20 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.

Finančný prehľad (2025)
Položka20252024Zmena
Tržby17 tis. €43 tis. €−61,6 %
EBITDA-25 tis. €-2 tis. €−10×
Prevádzkový výsledok (EBIT)-22 tis. €-2 tis. €−10×
Čistý zisk-25 tis. €-4 tis. €−527,8 %
Aktíva48 tis. €80 tis. €−39,8 %
Vlastné imanie10 tis. €32 tis. €−70,1 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
3 osobyv štatutárnych orgánoch
graf prepojenícez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 20. 1. 2017Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby