MP Finance s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 43 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 37/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (491 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 2. 2. 2017
- Sídlo
- Čeľadice 234, 95103, Čeľadice
- EBITDA marža3,3 %
- ROA (návratnosť aktív)2,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)30,5 %
- Zadlženosť93 %
- Kapitálová primeranosť6,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.62netIncome: 7 934revenue: 490 775prevNetIncome: 8 854
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 6.79equity: 26 023assets: 383 209
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 93.21equity: 26 023assets: 383 209
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 57.21revenueYoY: 42.99validHistoryYears: 8.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 3.27netMargin: 1.62ebitda: 16 041revenue: 490 775
Altman Z''-Score0.63Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.13 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.18 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.24 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.08 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 2.07 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.07 % vs. predchádzajúce 12.40 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 93.21 % vs. predchádzajúce 74.66 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.28× vs. predchádzajúce 4.81×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.62 % vs. predchádzajúca 2.58 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 6.79 % vs. predchádzajúca 25.34 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 43 % na 491 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 1.6 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 7 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 437 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 491 tis. € | 343 tis. € | +43,0 % |
| EBITDA | 16 tis. € | 16 tis. € | −1,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 14 tis. € | 15 tis. € | −1,4 % |
| Čistý zisk | 8 tis. € | 9 tis. € | −10,4 % |
| Aktíva | 383 tis. € | 71 tis. € | +436,8 % |
| Vlastné imanie | 26 tis. € | 18 tis. € | +43,9 % |
- 2. 2. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie6.8%
- Cudzie zdroje93.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 491 tis. € | 383 tis. € | 26 tis. € | 16 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 343 tis. € | 71 tis. € | 18 tis. € | 16 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 51 tis. € | 51 tis. € | 9 tis. € | 2 tis. € | 103 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 57 tis. € | 31 tis. € | 9 tis. € | 2 tis. € | 646 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 47 tis. € | 31 tis. € | 8 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 42 tis. € | 22 tis. € | 6 tis. € | 1 tis. € | 110 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 37 tis. € | 18 tis. € | 5 tis. € | 442 € | 111 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 21 tis. € | 9 tis. € | 5 tis. € | 376 € | -7 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti2. 2. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
- 1Sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 8. 8. 2024
- 2Inžinierske činnosti, technické testovanie a analýzyod 8. 8. 2024
- 3Faktoring a forfaitingod 8. 8. 2024
- 4Verejné obstarávanieod 8. 8. 2024
- 5Vykonávanie činnosti podriadeného finančného agenta - v podregistri doplnkového dôchodkového sporeniaod 8. 8. 2024
- 6Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 8. 8. 2024
- 7Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 8. 8. 2024
- 8Čistiace a upratovacie službyod 8. 8. 2024
- 9Výroba chemikálií, chemických vlákien, plastov, kaučuku a prípravkov z týchto materiálovod 8. 8. 2024
- 10Výroba ostatných nekovových minerálnych výrobkovod 8. 8. 2024
- 11Prípravné práce k realizácii stavbyod 8. 8. 2024
- 12Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 8. 8. 2024
- 13Výroba počítačových, elektronických, optických výrobkov a elektrických zariadení a súčiastokod 8. 8. 2024
- 14Finančný lízingod 8. 8. 2024
- 15Vedenie účtovníctvaod 8. 8. 2024
- 16Poskytovanie služieb osobného charakteruod 8. 8. 2024
- 17Poskytovanie služieb pre poľnohospodárstvo, záhradníctvo, rybárstvo, lesníctvo a poľovníctvood 8. 8. 2024
- 18Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 8. 8. 2024
- 19Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 8. 8. 2024
- 20Skladové, pomocné a prepravné služby v dopraveod 8. 8. 2024
- 21Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 8. 8. 2024
- 22Výroba motorových vozidiel, motorov, dopravných prostriedkov, dielov a príslušenstva pre motorové vozidlá a iné dopravné prostriedkyod 8. 8. 2024
- 23Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 8. 8. 2024
- 24Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 8. 8. 2024
- 25Výroba textílií, textilných výrobkov, odevov a odevných doplnkovod 8. 8. 2024
- 26Výroba hračiek, hier, bižutérie, suvenírov, sviečok, tieniacej techniky, hudobných nástrojov, metiel, kief a maliarskeho náradiaod 8. 8. 2024
- 27Výroba a hutnícke spracovanie kovov, výroba a opracovanie jednoduchých kovových výrobkovod 8. 8. 2024
- 28Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 8. 8. 2024
- 29Vykonávanie činnosti podriadeného finančného agenta - v podregistri poistenia alebo zaistenia, - v podregistri kapitálového trhu, - v podregistri poskytovania úverov, - v podregistri prijímania vkladov a - v podregistri starobného dôchodkového sporeniaod 16. 6. 2017
- 30Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 2. 2. 2017
- 31Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 2. 2. 2017
- 32Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 2. 2. 2017
- 33Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 2. 2. 2017
- 34Prenájom hnuteľných vecíod 2. 2. 2017
- 35Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 2. 2. 2017
- 36Administratívne službyod 2. 2. 2017
- 37Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 2. 2. 2017
- 38Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 2. 2. 2017
- 39Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 2. 2. 2017
- 40Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 2. 2. 2017
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50694057
- RÚZ ID
- 1678320
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 2. 2. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat490 775 EUR · rok 2024
- 15. 2. 2024Registrácia platcu DPHSK2120428563
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna