Grossmann Elektrotechnik s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -0.8 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 70/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (3,1 mil. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 30. 3. 2017
- Sídlo
- Strukova 17, 82105, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža11,5 %
- ROA (návratnosť aktív)11,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)29,6 %
- Zadlženosť60 %
- Kapitálová primeranosť40,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 6.16netIncome: 188 323revenue: 3 055 532prevNetIncome: 194 808
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 40.15equity: 637 165assets: 1 586 933
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 59.85equity: 637 165assets: 1 586 933
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 12.98revenueYoY: -0.836validHistoryYears: 8.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 11.52netMargin: 6.16ebitda: 351 931revenue: 3 055 532
Altman Z''-Score5.68Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.79 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.92 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.27 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.70 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 11.87 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 11.87 % vs. predchádzajúce 11.94 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 59.85 % vs. predchádzajúce 60.55 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.93× vs. predchádzajúce 1.89×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 6.16 % vs. predchádzajúca 6.32 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 40.15 % vs. predchádzajúca 39.45 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (-1 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 6.2 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Info
Kapitálová primeranosť 40 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Pozitívne
ROA 11.9 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 3,1 mil. € | 3,1 mil. € | −0,8 % |
| EBITDA | 352 tis. € | 345 tis. € | +2,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 317 tis. € | 310 tis. € | +2,0 % |
| Čistý zisk | 188 tis. € | 195 tis. € | −3,3 % |
| Aktíva | 1,6 mil. € | 1,6 mil. € | −2,7 % |
| Vlastné imanie | 637 tis. € | 644 tis. € | −1,0 % |
- 30. 3. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie40.2%
- Cudzie zdroje59.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 3,1 mil. € | 1,6 mil. € | 637 tis. € | 352 tis. € | 188 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 3,1 mil. € | 1,6 mil. € | 644 tis. € | 345 tis. € | 195 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 2,7 mil. € | 1,4 mil. € | 676 tis. € | 327 tis. € | 179 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 3,3 mil. € | 1,2 mil. € | 628 tis. € | 238 tis. € | 166 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 3,4 mil. € | 1,0 mil. € | 502 tis. € | 234 tis. € | 127 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 3,9 mil. € | 975 tis. € | 417 tis. € | 453 tis. € | 319 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 2,6 mil. € | 680 tis. € | 171 tis. € | 224 tis. € | 147 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 1,3 mil. € | 674 tis. € | 105 tis. € | 137 tis. € | 100 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti30. 3. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50697021
- RÚZ ID
- 1694505
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 30. 3. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat3 902 028 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 3. 7. 2017Registrácia platcu DPHSK2120506872