InovaSpace spol. s r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 284 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 95/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (44 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 14. 2. 2017
- Sídlo
- Strážna 9/G, 83101, Bratislava - mestská časť Nové Mesto
- EBITDA marža86,9 %
- ROA (návratnosť aktív)85,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)100,6 %
- Zadlženosť15 %
- Kapitálová primeranosť84,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 79.75netIncome: 35 271revenue: 44 229prevNetIncome: 153.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 84.88equity: 35 075assets: 41 325
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 15.12equity: 35 075assets: 41 325
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 31.79revenueYoY: 283.83validHistoryYears: 9.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 86.89netMargin: 79.75ebitda: 38 429revenue: 44 229
Altman Z''-Score15.25Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.67 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.37 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 5.31 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 5.89 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 85.35 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 85.35 % vs. predchádzajúce 4.10 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 15.12 % vs. predchádzajúce 105.25 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.07× vs. predchádzajúce 3.09×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 79.75 % vs. predchádzajúca 1.33 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 84.88 % vs. predchádzajúca -5.25 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- ROE 101 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (35075 €) — nereprezentatívne.
- Mikrofirma (tržby 44229 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- Tržby +284 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 284 % na 44 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 79.7 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.80 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 86.9 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 85 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 44 tis. € | 12 tis. € | +283,8 % |
| EBITDA | 38 tis. € | 601 € | +63× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 35 tis. € | 541 € | +63× |
| Čistý zisk | 35 tis. € | 153 € | +230× |
| Aktíva | 41 tis. € | 4 tis. € | +10× |
| Vlastné imanie | 35 tis. € | -196 € | +180× |
- 14. 2. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie84.9%
- Cudzie zdroje15.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 44 tis. € | 41 tis. € | 35 tis. € | 38 tis. € | 35 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 12 tis. € | 4 tis. € | -196 € | 601 € | 153 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 3 tis. € | 516 € | -349 € | -634 € | -725 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 919 € | 1 tis. € | 376 € | -4 tis. € | -4 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 2 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | -165 € | -249 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 5 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 4 tis. € | 3 tis. € | 3 tis. € | 515 € | 431 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 2 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | -4 tis. € | -4 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 5 tis. € | 8 tis. € | 7 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti14. 2. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena14. 2. 2017 → 20. 10. 2025
jak-o home spol. s r.o.
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
- 1Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 21. 10. 2025
- 2Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 14. 2. 2017
- 3Výroba celulózy, papiera, lepenky a výrobkov z týchto materiálovod 14. 2. 2017
- 4Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 14. 2. 2017
- 5Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 14. 2. 2017
- 6Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 14. 2. 2017
- 7Textilná výrobaod 14. 2. 2017
- 8Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 14. 2. 2017
- 9Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 14. 2. 2017
- 10Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 14. 2. 2017
- 11Sprostredkovanie predaja, prenájmu a kúpy nehnuteľností (realitná činnosť)od 14. 2. 2017
- 12Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním základných služieb spojených s prenájmomod 14. 2. 2017
- 13Dizajnérske činnostiod 14. 2. 2017
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50705326
- RÚZ ID
- 1676337
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 14. 2. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat44 229 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 14. 2. 2017Zmena obchodného mena→ jak-o home spol. s r.o.