mateos s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 24 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 37/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (952 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 7. 2. 2017
- Sídlo
- Bancíkovej 1/A, 82103, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža3,4 %
- ROA (návratnosť aktív)0,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)2,2 %
- Zadlženosť93 %
- Kapitálová primeranosť7,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.170netIncome: 1 617revenue: 951 762prevNetIncome: 12 995
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 7.32equity: 72 650assets: 992 304
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 92.68equity: 72 650assets: 992 304
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 215.17revenueYoY: -23.79validHistoryYears: 7.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 3.37netMargin: 0.170ebitda: 32 100revenue: 951 762
Altman Z''-Score0.59Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.14 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.18 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.18 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.08 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.16 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.16 % vs. predchádzajúce 1.26 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 92.68 % vs. predchádzajúce 94.57 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.96× vs. predchádzajúce 1.21×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.17 % vs. predchádzajúca 1.04 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 7.32 % vs. predchádzajúca 5.43 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 24 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Info
Čistá marža len 0.2 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 7 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 952 tis. € | 1,2 mil. € | −23,8 % |
| EBITDA | 32 tis. € | 45 tis. € | −28,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 29 tis. € | 40 tis. € | −28,0 % |
| Čistý zisk | 2 tis. € | 13 tis. € | −87,6 % |
| Aktíva | 992 tis. € | 1,0 mil. € | −3,8 % |
| Vlastné imanie | 73 tis. € | 56 tis. € | +29,7 % |
- 7. 2. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie7.3%
- Cudzie zdroje92.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 952 tis. € | 992 tis. € | 73 tis. € | 32 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 1,2 mil. € | 1,0 mil. € | 56 tis. € | 45 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | — | 591 tis. € | 43 tis. € | 15 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 855 tis. € | 362 tis. € | 46 tis. € | 21 tis. € | 16 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 142 tis. € | 279 tis. € | 30 tis. € | 19 tis. € | 15 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 85 tis. € | 46 tis. € | 18 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 108 tis. € | 46 tis. € | 16 tis. € | 15 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 971 € | 5 tis. € | 5 tis. € | 102 € | 19 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti7. 2. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena7. 2. 2017 → 14. 11. 2017
MIHA company s. r. o.
- Zmena sídla7. 2. 2017 → 14. 11. 2017
Suvorovova 1628/16, Pezinok
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
- 1Faktoring a forfaitingod 15. 11. 2017
- 2Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 15. 11. 2017
- 3Výroba elektrických zariadení a elektrických súčiastokod 15. 11. 2017
- 4Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 15. 11. 2017
- 5Výroba výrobkov z gumy a výrobkov z plastovod 15. 11. 2017
- 6Výroba celulózy, papiera, lepenky a výrobkov z týchto materiálovod 15. 11. 2017
- 7Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 7. 2. 2017
- 8Prenájom hnuteľných vecíod 7. 2. 2017
- 9Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 7. 2. 2017
- 10Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 7. 2. 2017
- 11Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 7. 2. 2017
- 12Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 7. 2. 2017
- 13Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 7. 2. 2017
- 14Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 7. 2. 2017
- 15Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 7. 2. 2017
- 16Prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 7. 2. 2017
- 17Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 7. 2. 2017
- 18Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 7. 2. 2017
- 19Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 7. 2. 2017
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50705636
- RÚZ ID
- 1677480
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 7. 2. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat1 248 932 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 15. 10. 2017Registrácia platcu DPHSK2120434305
- 7. 2. 2017Zmena obchodného mena→ MIHA company s. r. o.
- 7. 2. 2017Zmena sídlaSuvorovova 1628/16, Pezinok