REALTHERM Rožňava s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 34 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 60/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (389 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 1. 2. 2017
- Sídlo
- Šafárikova 1, 04801, Rožňava
- EBITDA marža14,8 %
- ROA (návratnosť aktív)1,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)12,2 %
- Zadlženosť88 %
- Kapitálová primeranosť11,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 6.88netIncome: 26 733revenue: 388 834prevNetIncome: -906.00
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 11.86equity: 218 304assets: 1 840 302
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 88.14equity: 218 304assets: 1 840 302
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 26.70revenueYoY: 34.16validHistoryYears: 8.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 14.83netMargin: 6.88ebitda: 57 653revenue: 388 834
Altman Z''-Score0.47Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.23 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.08 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.18 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.14 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.45 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.45 % vs. predchádzajúce -0.05 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 88.14 % vs. predchádzajúce 90.09 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.21× vs. predchádzajúce 0.15×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 6.88 % vs. predchádzajúca -0.31 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 11.86 % vs. predchádzajúca 9.91 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 34 % na 389 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 6.9 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 12 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Tržby rastú (+34 %), ale aktíva klesajú (-5 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 389 tis. € | 290 tis. € | +34,2 % |
| EBITDA | 58 tis. € | 23 tis. € | +148,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 52 tis. € | 21 tis. € | +148,7 % |
| Čistý zisk | 27 tis. € | -906 € | +31× |
| Aktíva | 1,8 mil. € | 1,9 mil. € | −4,8 % |
| Vlastné imanie | 218 tis. € | 192 tis. € | +14,0 % |
- 1. 2. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie11.9%
- Cudzie zdroje88.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 389 tis. € | 1,8 mil. € | 218 tis. € | 58 tis. € | 27 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 290 tis. € | 1,9 mil. € | 192 tis. € | 23 tis. € | -906 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 139 tis. € | 2,0 mil. € | 192 tis. € | -20 tis. € | -52 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 44 tis. € | 2,0 mil. € | 144 tis. € | 9 tis. € | -9 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 75 tis. € | 216 tis. € | 154 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 121 tis. € | 138 tis. € | 6 tis. € | 634 € | 446 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 78 tis. € | 293 tis. € | 150 tis. € | 383 € | 204 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 74 tis. € | 12 tis. € | -9 tis. € | -14 tis. € | -14 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti1. 2. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50707973
- RÚZ ID
- 1678415
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 1. 2. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat388 834 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 1. 1. 2018Registrácia platcu DPHSK2120424383
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna