FEREZ s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 34 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 73/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (165 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 10. 2. 2017
- Sídlo
- Osloboditeľov 276/17, 05935, Batizovce
- EBITDA marža7,2 %
- ROA (návratnosť aktív)9,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)20,4 %
- Zadlženosť52 %
- Kapitálová primeranosť48,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 5.05netIncome: 8 331revenue: 164 959prevNetIncome: 6 076
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 48.10equity: 40 770assets: 84 763
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 51.90equity: 40 770assets: 84 763
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 41.58revenueYoY: 33.98validHistoryYears: 8.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 7.22netMargin: 5.05ebitda: 11 916revenue: 164 959
Altman Z''-Score4.10Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.95 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.38 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.80 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.97 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 9.83 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 9.83 % vs. predchádzajúce 8.00 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 51.90 % vs. predchádzajúce 57.29 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.95× vs. predchádzajúce 1.62×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 5.05 % vs. predchádzajúca 4.94 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 48.10 % vs. predchádzajúca 42.71 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 34 % na 165 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 5.1 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Info
Kapitálová primeranosť 48 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Pozitívne
Rast je vyvážený: tržby (+34 %), aktíva (+12 %), vlastné imanie (+26 %) rastú podobným tempom.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 165 tis. € | 123 tis. € | +34,0 % |
| EBITDA | 12 tis. € | 9 tis. € | +38,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 11 tis. € | 8 tis. € | +38,0 % |
| Čistý zisk | 8 tis. € | 6 tis. € | +37,1 % |
| Aktíva | 85 tis. € | 76 tis. € | +11,6 % |
| Vlastné imanie | 41 tis. € | 32 tis. € | +25,7 % |
- 10. 2. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie48.1%
- Cudzie zdroje51.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 165 tis. € | 85 tis. € | 41 tis. € | 12 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 123 tis. € | 76 tis. € | 32 tis. € | 9 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 155 tis. € | 69 tis. € | 26 tis. € | 8 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 127 tis. € | 68 tis. € | 21 tis. € | 7 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 137 tis. € | 47 tis. € | 16 tis. € | 7 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 133 tis. € | 58 tis. € | 12 tis. € | 6 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 92 tis. € | 49 tis. € | 8 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 14 tis. € | 34 tis. € | 5 tis. € | 1 € | 123 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti10. 2. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena10. 2. 2017 → 28. 12. 2018
art-idea s.r.o.
- Zmena sídla10. 2. 2017 → 26. 1. 2026
Donská 3269/4, Poprad
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
- 1Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 10. 2. 2017
- 2Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 10. 2. 2017
- 3Výroba skla, výrobkov zo skla a ich úpravaod 10. 2. 2017
- 4Keramická výrobaod 10. 2. 2017
- 5Výroba nekovových minerálnych výrobkov a výrobkov z betónu, sadry a cementuod 10. 2. 2017
- 6Výroba a hutnícke spracovanie kovovod 10. 2. 2017
- 7Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 10. 2. 2017
- 8Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 10. 2. 2017
- 9Výroba motorových vozidiel, motorov, dopravných prostriedkov, dielov a príslušenstva pre motorové vozidlá a iné dopravné prostriedkyod 10. 2. 2017
- 10Výroba bižutérie a suvenírovod 10. 2. 2017
- 11Výroba hudobných nástrojovod 10. 2. 2017
- 12Výroba hračiek a hierod 10. 2. 2017
- 13Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 10. 2. 2017
- 14Prípravné práce k realizácii stavbyod 10. 2. 2017
- 15Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 10. 2. 2017
- 16Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 10. 2. 2017
- 17Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 10. 2. 2017
- 18Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 10. 2. 2017
- 19Kuriérske službyod 10. 2. 2017
- 20Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 10. 2. 2017
- 21Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 10. 2. 2017
- 22Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 10. 2. 2017
- 23Faktoring a forfaitingod 10. 2. 2017
- 24Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 10. 2. 2017
- 25Vedenie účtovníctvaod 10. 2. 2017
- 26Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 10. 2. 2017
- 27Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 10. 2. 2017
- 28Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 10. 2. 2017
- 29Dizajnérske činnostiod 10. 2. 2017
- 30Fotografické službyod 10. 2. 2017
- 31Prenájom hnuteľných vecíod 10. 2. 2017
- 32Informačná činnosťod 10. 2. 2017
- 33Čistiace a upratovacie službyod 10. 2. 2017
- 34Administratívne službyod 10. 2. 2017
- 35Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 10. 2. 2017
- 36Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 10. 2. 2017
- 37Prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 10. 2. 2017
- 38Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 10. 2. 2017
- 39Výroba potravinárskych výrobkovod 10. 2. 2017
- 40Výroba nápojovod 10. 2. 2017
- 41Spracovanie kožeod 10. 2. 2017
- 42Výroba elektrických zariadení a elektrických súčiastokod 10. 2. 2017
- 43Sťahovacie službyod 10. 2. 2017
- 44Správa trhoviska, tržnice, príležitostného trhuod 10. 2. 2017
- 45Zámočníctvood 10. 2. 2017
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50713663
- RÚZ ID
- 1677631
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 10. 2. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat164 959 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 23. 3. 2017Registrácia platcu DPHSK2120434338
- 10. 2. 2017Zmena obchodného mena→ art-idea s.r.o.
- 10. 2. 2017Zmena sídlaDonská 3269/4, Poprad