BJO s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 545 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 62/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje malé tržby (32 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 10. 2. 2017
- Sídlo
- M. Curie Sklodowskej 1512/13, 85104, Bratislava - mestská časť Petržalka
- EBITDA marža-4,2 %
- ROA (návratnosť aktív)6,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)6,7 %
- Zadlženosť4 %
- Kapitálová primeranosť95,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.41netIncome: 779.00revenue: 32 270prevNetIncome: -133.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 95.55equity: 11 630assets: 12 172
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 4.45equity: 11 630assets: 12 172
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 11.43revenueYoY: 545.40validHistoryYears: 8.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -4.20netMargin: 2.41ebitda: -1 356revenue: 32 270
Altman Z''-Score25.55Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.88 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.78 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.64 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 22.53 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 6.40 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 6.40 % vs. predchádzajúce -1.20 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 4.45 % vs. predchádzajúce 1.83 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.65× vs. predchádzajúce 0.45×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.41 % vs. predchádzajúca -2.66 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 95.55 % vs. predchádzajúca 98.17 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 32270 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- Tržby +545 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 545 % na 32 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 2.4 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 96 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Info
Firma je v počiatočnej fáze rastu (predchádzajúce tržby 5000 €). Trend bude reprezentatívny po ďalšom roku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 32 tis. € | 5 tis. € | +545,4 % |
| EBITDA | -1 tis. € | -91 € | −14× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -1 tis. € | -82 € | −14× |
| Čistý zisk | 779 € | -133 € | +685,7 % |
| Aktíva | 12 tis. € | 11 tis. € | +10,1 % |
| Vlastné imanie | 12 tis. € | 11 tis. € | +7,2 % |
- 10. 2. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie95.5%
- Cudzie zdroje4.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 32 tis. € | 12 tis. € | 12 tis. € | -1 tis. € | 779 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 5 tis. € | 11 tis. € | 11 tis. € | -91 € | -133 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 19 tis. € | 11 tis. € | 11 tis. € | 1 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 24 tis. € | 10 tis. € | 10 tis. € | 1 tis. € | 798 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 24 tis. € | 9 tis. € | 9 tis. € | 1 tis. € | 775 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 25 tis. € | 9 tis. € | 8 tis. € | 1 tis. € | 819 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 29 tis. € | 8 tis. € | 7 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 15 tis. € | 6 tis. € | 6 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti10. 2. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena10. 2. 2017 → 12. 10. 2023
Pekane 1 s.r.o.
- Zmena sídla10. 2. 2017 → 12. 10. 2023
Balkánska 118, Bratislava - mestská časť Rusovce
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 10. 2. 2017
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 10. 2. 2017
- 3Prenájom hnuteľných vecíod 10. 2. 2017
- 4Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 10. 2. 2017
- 5Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 10. 2. 2017
- 6Administratívne službyod 10. 2. 2017
- 7Prípravné práce k realizácii stavbyod 10. 2. 2017
- 8Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 10. 2. 2017
- 9Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 10. 2. 2017
- 10Čistiace a upratovacie službyod 10. 2. 2017
- 11Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 10. 2. 2017
- 12Pohostinská činnosť a výroba hotových jedál pre výdajneod 10. 2. 2017
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50718151
- RÚZ ID
- 1677936
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 10. 2. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat32 270 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 10. 2. 2017Zmena obchodného mena→ Pekane 1 s.r.o.
- 10. 2. 2017Zmena sídlaBalkánska 118, Bratislava - mestská časť Rusovce