DUPETOS, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 15 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 31/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (348 tis. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 9. 2. 2017
- Sídlo
- Párnica 221, 02601, Párnica
- EBITDA marža-4,7 %
- ROA (návratnosť aktív)-5,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-44,0 %
- Zadlženosť88 %
- Kapitálová primeranosť12,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -5.35netIncome: -18 624revenue: 348 079prevNetIncome: 20 306
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 11.97equity: 42 308assets: 353 382
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 88.03equity: 42 308assets: 353 382
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 28.11revenueYoY: 15.00validHistoryYears: 4.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -4.71netMargin: -5.35ebitda: -16 410revenue: 348 079
Altman Z''-Score0.33Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.24 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.21 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.27 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.14 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score0 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -5.27 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -5.27 % vs. predchádzajúce 10.39 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 88.03 % vs. predchádzajúce 68.83 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.98× vs. predchádzajúce 1.55×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -5.35 % vs. predchádzajúca 6.71 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 11.97 % vs. predchádzajúca 31.17 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 15 % na 348 tis. € — stabilný organický rast.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -5.4 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 12 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2020 | 2019 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 348 tis. € | 303 tis. € | +15,0 % |
| EBITDA | -16 tis. € | 29 tis. € | −157,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -15 tis. € | 26 tis. € | −157,2 % |
| Čistý zisk | -19 tis. € | 20 tis. € | −191,7 % |
| Aktíva | 353 tis. € | 195 tis. € | +80,8 % |
| Vlastné imanie | 42 tis. € | 61 tis. € | −30,6 % |
- 9. 2. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020
- 31. 12. 2020Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2020Štruktúra financovania
- Vlastné imanie12.0%
- Cudzie zdroje88.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020aktuálny | Riadna | 348 tis. € | 353 tis. € | 42 tis. € | -16 tis. € | -19 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 303 tis. € | 195 tis. € | 61 tis. € | 29 tis. € | 20 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 202 tis. € | 175 tis. € | 41 tis. € | 14 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 166 tis. € | 139 tis. € | 32 tis. € | 17 tis. € | 13 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 5 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti9. 2. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2020aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
- 1diagnostika a opravy cestných motorových vozidielod 30. 1. 2021
- 2maloobchod a veľkoobchod s motorovými vozidlami (vrátane s ojazdenými motorovými vozidlami, s náhradnými dielmi pre motorové vozidlá, s auto-doplnkami, s motocyklami a náhradnými dielmi pre motocykle)od 30. 1. 2021
- 3zasielateľstvood 10. 5. 2017
- 4medzinárodná preprava tovaru po ceste v prenájme alebo za úhraduod 10. 5. 2017
- 5údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 9. 2. 2017
- 6kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 9. 2. 2017
- 7sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 9. 2. 2017
- 8nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 9. 2. 2017
- 9skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 9. 2. 2017
- 10sťahovacie službyod 9. 2. 2017
- 11ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 9. 2. 2017
- 12poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 9. 2. 2017
- 13poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 9. 2. 2017
- 14počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 9. 2. 2017
- 15prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 9. 2. 2017
- 16uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 9. 2. 2017
- 17reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 9. 2. 2017
- 18služby požičovníod 9. 2. 2017
- 19prenájom hnuteľných vecíod 9. 2. 2017
- 20čistiace a upratovacie službyod 9. 2. 2017
- 21vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 9. 2. 2017
- 22administratívne službyod 9. 2. 2017
- 23prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 9. 2. 2017
- 24prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 9. 2. 2017
- 25organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 9. 2. 2017
- 26oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 9. 2. 2017
- 27poskytovanie služieb osobného charakteruod 9. 2. 2017
- 28činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 9. 2. 2017
- 29prípravné práce k realizácii stavbyod 9. 2. 2017
- 30dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 9. 2. 2017
- 31výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 9. 2. 2017
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50724967
- RÚZ ID
- 1678088
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 9. 2. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2020Najvyšší zaznamenaný obrat348 079 EUR · rok 2020
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna