SOLUS, s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 106 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 76/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (50 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 24. 2. 2017
- Sídlo
- Horná Poruba 417, 01835, Horná Poruba
- EBITDA marža3,9 %
- ROA (návratnosť aktív)14,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)15,3 %
- Zadlženosť6 %
- Kapitálová primeranosť94,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 3.22netIncome: 1 598revenue: 49 655prevNetIncome: -213.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 94.27equity: 10 476assets: 11 113
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 5.73equity: 10 476assets: 11 113
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 67.82revenueYoY: 105.70validHistoryYears: 6.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 3.90netMargin: 3.22ebitda: 1 938revenue: 49 655
Altman Z''-Score21.86Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.86 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.74 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.00 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 17.27 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 14.38 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 14.38 % vs. predchádzajúce -1.75 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 5.73 % vs. predchádzajúce 27.08 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 4.47× vs. predchádzajúce 1.98×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 3.22 % vs. predchádzajúca -0.88 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 94.27 % vs. predchádzajúca 72.92 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 49655 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 106 % na 50 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 3.2 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 94 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 14.4 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 50 tis. € | 24 tis. € | +105,7 % |
| EBITDA | 2 tis. € | 184 € | +953,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 2 tis. € | 166 € | +953,3 % |
| Čistý zisk | 2 tis. € | -213 € | +850,2 % |
| Aktíva | 11 tis. € | 12 tis. € | −8,7 % |
| Vlastné imanie | 10 tis. € | 9 tis. € | +18,0 % |
- 24. 2. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie94.3%
- Cudzie zdroje5.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 50 tis. € | 11 tis. € | 10 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 24 tis. € | 12 tis. € | 9 tis. € | 184 € | -213 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 30 tis. € | 19 tis. € | 9 tis. € | 486 € | 277 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 38 tis. € | 16 tis. € | 9 tis. € | 432 € | 123 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 9 tis. € | 24 tis. € | 9 tis. € | 528 € | 144 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 4 tis. € | 28 tis. € | 9 tis. € | 239 € | 181 € | EUR |
| 2019 | Riadna | — | 9 tis. € | 9 tis. € | 597 € | 472 € | EUR |
| 2018 | Riadna | — | 9 tis. € | 8 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | 377 € | 298 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti24. 2. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
- 1Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 24. 2. 2017
- 2Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 24. 2. 2017
- 3Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 24. 2. 2017
- 4Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 24. 2. 2017
- 5Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 24. 2. 2017
- 6Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 24. 2. 2017
- 7Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 24. 2. 2017
- 8Prípravné práce k realizácii stavbyod 24. 2. 2017
- 9Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 24. 2. 2017
- 10Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 24. 2. 2017
- 11Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 24. 2. 2017
- 12Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 24. 2. 2017
- 13Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 24. 2. 2017
- 14Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 24. 2. 2017
- 15Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 24. 2. 2017
- 16Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 24. 2. 2017
- 17Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 24. 2. 2017
- 18Vedenie účtovníctvaod 24. 2. 2017
- 19Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 24. 2. 2017
- 20Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 24. 2. 2017
- 21Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 24. 2. 2017
- 22Prenájom hnuteľných vecíod 24. 2. 2017
- 23Čistiace a upratovacie službyod 24. 2. 2017
- 24Administratívne službyod 24. 2. 2017
- 25Verejné obstarávanieod 24. 2. 2017
- 26Prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 24. 2. 2017
- 27Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 24. 2. 2017
- 28Vodoinštalatérstvo a kúrenárstvood 24. 2. 2017
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50729861
- RÚZ ID
- 1684821
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 24. 2. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat49 655 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna