MP OKENIT, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 31 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 66/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (377 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 10. 3. 2017
- Sídlo
- Kamenec 273/19, 91441, Nemšová
- EBITDA marža1,9 %
- ROA (návratnosť aktív)1,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)3,0 %
- Zadlženosť46 %
- Kapitálová primeranosť54,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.24netIncome: 4 681revenue: 377 180prevNetIncome: -4 816
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 53.95equity: 154 525assets: 286 407
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 46.05equity: 154 525assets: 286 407
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 87.56revenueYoY: 31.42validHistoryYears: 9.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 1.89netMargin: 1.24ebitda: 7 142revenue: 377 180
Altman Z''-Score2.83Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.06 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.39 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.14 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.23 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.63 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.63 % vs. predchádzajúce -1.41 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 46.05 % vs. predchádzajúce 56.05 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.32× vs. predchádzajúce 0.84×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.24 % vs. predchádzajúca -1.68 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 53.95 % vs. predchádzajúca 43.95 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 31 % na 377 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 1.2 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 54 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Upozornenie
Tržby rastú (+31 %), ale aktíva klesajú (-16 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 377 tis. € | 287 tis. € | +31,4 % |
| EBITDA | 7 tis. € | -2 tis. € | +418,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 6 tis. € | -2 tis. € | +418,6 % |
| Čistý zisk | 5 tis. € | -5 tis. € | +197,2 % |
| Aktíva | 286 tis. € | 341 tis. € | −16,0 % |
| Vlastné imanie | 155 tis. € | 150 tis. € | +3,1 % |
- 10. 3. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie54.0%
- Cudzie zdroje46.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 377 tis. € | 286 tis. € | 155 tis. € | 7 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 287 tis. € | 341 tis. € | 150 tis. € | -2 tis. € | -5 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 339 tis. € | 328 tis. € | 155 tis. € | 6 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 566 tis. € | 202 tis. € | 122 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 467 tis. € | 225 tis. € | 119 tis. € | 15 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 283 tis. € | 149 tis. € | 108 tis. € | 7 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 241 tis. € | 94 tis. € | 19 tis. € | 8 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 109 tis. € | 49 tis. € | 13 tis. € | 11 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 2 tis. € | 5 tis. € | 5 tis. € | -51 € | -72 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti10. 3. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živností (veľkoobchod)od 10. 3. 2017
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 10. 3. 2017
- 3Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 10. 3. 2017
- 4Administratívne službyod 10. 3. 2017
- 5Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 10. 3. 2017
- 6Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 10. 3. 2017
- 7Prípravné práce k realizácii stavbyod 10. 3. 2017
- 8Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 10. 3. 2017
- 9Dokončovanie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 10. 3. 2017
- 10Čistiace a upratovacie službyod 10. 3. 2017
- 11Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 10. 3. 2017
- 12Prenájom hnuteľných vecíod 10. 3. 2017
- 13Výroba sviečok a tieniacej technikyod 10. 3. 2017
- 14Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 10. 3. 2017
- 15Výroba výrobkov z gumy a výrobkov z plastovod 10. 3. 2017
- 16Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 10. 3. 2017
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50731025
- RÚZ ID
- 1686774
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 10. 3. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat566 447 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 1. 4. 2018Registrácia platcu DPHSK2120464071
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna