GoodLift, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 25 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 82/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (1,2 mil. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 1. 4. 2017
- Sídlo
- Bancíkovej 1/A, 82103, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža13,0 %
- ROA (návratnosť aktív)26,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)60,6 %
- Zadlženosť56 %
- Kapitálová primeranosť44,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 10.35netIncome: 119 084revenue: 1 150 140prevNetIncome: 11 016
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 44.28equity: 196 436assets: 443 613
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 55.72equity: 196 436assets: 443 613
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 28.72revenueYoY: 24.60validHistoryYears: 7.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 13.03netMargin: 10.35ebitda: 149 919revenue: 1 150 140
Altman Z''-Score5.02Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.87 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.39 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.93 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.83 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 26.84 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 26.84 % vs. predchádzajúce 4.91 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 55.72 % vs. predchádzajúce 65.55 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.59× vs. predchádzajúce 4.11×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 10.35 % vs. predchádzajúca 1.19 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 44.28 % vs. predchádzajúca 34.45 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 25 % na 1.2 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 10.4 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Info
Kapitálová primeranosť 44 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Pozitívne
ROA 26.8 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 1,2 mil. € | 923 tis. € | +24,6 % |
| EBITDA | 150 tis. € | 17 tis. € | +768,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 135 tis. € | 16 tis. € | +768,3 % |
| Čistý zisk | 119 tis. € | 11 tis. € | +981,0 % |
| Aktíva | 444 tis. € | 225 tis. € | +97,5 % |
| Vlastné imanie | 196 tis. € | 77 tis. € | +154,0 % |
- 1. 4. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie44.3%
- Cudzie zdroje55.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 1,2 mil. € | 444 tis. € | 196 tis. € | 150 tis. € | 119 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 923 tis. € | 225 tis. € | 77 tis. € | 17 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 1,0 mil. € | 170 tis. € | 66 tis. € | 147 tis. € | 126 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 486 tis. € | 64 tis. € | -60 tis. € | -4 tis. € | -12 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 554 tis. € | 101 tis. € | -48 tis. € | -70 tis. € | -73 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 490 tis. € | 141 tis. € | 25 tis. € | 21 tis. € | 16 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 253 tis. € | 39 tis. € | 9 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | — | 4 tis. € | 4 tis. € | -940 € | -940 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena obchodného mena8. 4. 2017 → 23. 2. 2018
RESIDENCE FACILITY SERVICES, s. r. o.
- Založenie spoločnosti1. 4. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena1. 4. 2017 → 7. 4. 2017
VITTORIO s. r. o.
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
- 1odborné prehliadky a odborné skúšky vyhradených technických zariadení zdvíhacích v rozsahu skupiny Aod 24. 2. 2018
- 2oprava vyhradených technických zariadení zdvíhacích v rozsahu: oprava a údržba, rekonštrukcia, montáž do funkčného celku na mieste budúcej prevádzky, pre skupinu Aod 24. 2. 2018
- 3Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 1. 4. 2017
- 4Administratívne službyod 1. 4. 2017
- 5Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 1. 4. 2017
- 6Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 1. 4. 2017
- 7Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 1. 4. 2017
- 8Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi ( maloobchod ) alebo iným prevádzkovateľom živnosti ( veľkoobchod )od 1. 4. 2017
- 9Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 1. 4. 2017
- 10Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 1. 4. 2017
- 11Prenájom hnuteľných vecíod 1. 4. 2017
- 12Vedenie účtovníctvaod 1. 4. 2017
- 13Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 1. 4. 2017
- 14Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 1. 4. 2017
- 15Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 1. 4. 2017
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50731599
- RÚZ ID
- 1692725
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 1. 4. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat1 150 140 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 12. 3. 2018Registrácia platcu DPHSK2120480417
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 8. 4. 2017Zmena obchodného mena→ RESIDENCE FACILITY SERVICES, s. r. o.
- 1. 4. 2017Zmena obchodného mena→ VITTORIO s. r. o.