Vegetic s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 47 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 67/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (99 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 21. 3. 2017
- Sídlo
- Černyševského 10, 85101, Bratislava - mestská časť Petržalka
- EBITDA marža0,7 %
- ROA (návratnosť aktív)0,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)0,0 %
- Zadlženosť27 %
- Kapitálová primeranosť73,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.127netIncome: 126.00revenue: 99 463prevNetIncome: -6 882
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 73.21equity: 300 282assets: 410 148
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 26.79equity: 300 282assets: 410 148
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 11.31revenueYoY: 46.89validHistoryYears: 6.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 0.706netMargin: 0.127ebitda: 702.00revenue: 99 463
Altman Z''-Score4.27Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.44 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.05 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.01 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 2.87 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.03 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.03 % vs. predchádzajúce -1.93 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 26.79 % vs. predchádzajúce 42.17 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.24× vs. predchádzajúce 0.19×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.13 % vs. predchádzajúca -10.16 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 73.21 % vs. predchádzajúca 57.83 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 47 % na 99 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.1 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 73 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2022 | 2021 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 99 tis. € | 68 tis. € | +46,9 % |
| EBITDA | 702 € | 24 tis. € | −97,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 632 € | 22 tis. € | −97,1 % |
| Čistý zisk | 126 € | -7 tis. € | +101,8 % |
| Aktíva | 410 tis. € | 356 tis. € | +15,1 % |
| Vlastné imanie | 300 tis. € | 206 tis. € | +45,7 % |
- 21. 3. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021
Finančné ukazovatele
2022Štruktúra financovania
- Vlastné imanie73.2%
- Cudzie zdroje26.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022aktuálny | Riadna | 99 tis. € | 410 tis. € | 300 tis. € | 702 € | 126 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 68 tis. € | 356 tis. € | 206 tis. € | 24 tis. € | -7 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 35 tis. € | 287 tis. € | 186 tis. € | -85 € | -507 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 162 tis. € | 288 tis. € | 6 tis. € | -193 € | -506 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 143 tis. € | 153 tis. € | 6 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 58 tis. € | 65 tis. € | 5 tis. € | 23 € | -111 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla19. 7. 2017 → 8. 9. 2022
Bancíkovej 1/A, Bratislava - mestská časť Ružinov
- Založenie spoločnosti21. 3. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla21. 3. 2017 → 18. 7. 2017
Švábska 6796/76, Prešov
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2022aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50739379
- RÚZ ID
- 1696098
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 21. 3. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat161 788 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 19. 7. 2017Zmena sídlaBancíkovej 1/A, Bratislava - mestská časť Ružinov
- 1. 6. 2017Registrácia platcu DPHSK2120474268
- 21. 3. 2017Zmena sídlaŠvábska 6796/76, Prešov