SR-ALU s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 22 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 76/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (1,2 mil. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 28. 2. 2017
- Sídlo
- Mostná 13, 94901, Nitra
- EBITDA marža2,1 %
- ROA (návratnosť aktív)7,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)9,5 %
- Zadlženosť26 %
- Kapitálová primeranosť73,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.14netIncome: 25 119revenue: 1 176 084prevNetIncome: 56 002
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 73.69equity: 263 499assets: 357 575
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 26.31equity: 263 499assets: 357 575
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 29.59revenueYoY: -22.30validHistoryYears: 7.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.14netMargin: 2.14ebitda: 25 119revenue: 1 176 084
Altman Z''-Score6.55Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.45 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.76 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.40 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 2.94 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 7.02 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 7.02 % vs. predchádzajúce 13.73 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 26.31 % vs. predchádzajúce 58.17 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 3.29× vs. predchádzajúce 3.71×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.14 % vs. predchádzajúca 3.70 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 73.69 % vs. predchádzajúca 41.83 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 22 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Info
Čistá marža len 2.1 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 74 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2022 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 1,2 mil. € | 1,5 mil. € | −22,3 % |
| EBITDA | 25 tis. € | 79 tis. € | −68,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 23 tis. € | 71 tis. € | −68,0 % |
| Čistý zisk | 25 tis. € | 56 tis. € | −55,1 % |
| Aktíva | 358 tis. € | 408 tis. € | −12,3 % |
| Vlastné imanie | 263 tis. € | 171 tis. € | +54,4 % |
- 28. 2. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie73.7%
- Cudzie zdroje26.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 1,2 mil. € | 358 tis. € | 263 tis. € | 25 tis. € | 25 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 1,5 mil. € | 408 tis. € | 171 tis. € | 79 tis. € | 56 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 1,2 mil. € | 301 tis. € | 117 tis. € | 137 tis. € | 108 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 131 tis. € | 144 tis. € | 8 tis. € | -119 tis. € | -121 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 1,2 mil. € | 355 tis. € | 129 tis. € | 135 tis. € | 103 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 354 tis. € | 135 tis. € | 27 tis. € | 12 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 248 tis. € | 98 tis. € | 18 tis. € | 18 tis. € | 13 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla10. 9. 2019 → 18. 3. 2022
Gogoľova 18, Bratislava - mestská časť Petržalka
- Zmena sídla27. 4. 2017 → 9. 9. 2019
Račianska 88 B, Bratislava - mestská časť Nové Mesto
- Založenie spoločnosti28. 2. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena28. 2. 2017 → 26. 4. 2017
Apolona s.r.o.
- Zmena sídla28. 2. 2017 → 26. 4. 2017
Tallerova 4, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50744054
- RÚZ ID
- 1688149
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 28. 2. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat1 513 712 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 10. 9. 2019Zmena sídlaGogoľova 18, Bratislava - mestská časť Petržalka
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 27. 4. 2017Zmena sídlaRačianska 88 B, Bratislava - mestská časť Nové Mesto
- 28. 2. 2017Zmena obchodného mena→ Apolona s.r.o.
- 28. 2. 2017Zmena sídlaTallerova 4, Bratislava - mestská časť Staré Mesto