CHRENeko s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 85 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 71/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (210 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 31. 3. 2017
- Sídlo
- Sládkovičova 67, 92041, Leopoldov
- EBITDA marža14,8 %
- ROA (návratnosť aktív)18,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)77,6 %
- Zadlženosť77 %
- Kapitálová primeranosť23,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 11.05netIncome: 23 166revenue: 209 738prevNetIncome: 1 669
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 23.37equity: 29 834assets: 127 680
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 76.63equity: 29 834assets: 127 680
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 84.58validHistoryYears: 2.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 14.76netMargin: 11.05ebitda: 30 955revenue: 209 738
Altman Z''-Score2.80Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.46 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.63 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.38 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.32 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 18.14 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 18.14 % vs. predchádzajúce 1.12 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 76.63 % vs. predchádzajúce 95.51 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.64× vs. predchádzajúce 0.77×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 11.05 % vs. predchádzajúca 1.47 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 23.37 % vs. predchádzajúca 4.49 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 85 % na 210 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 11.0 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 23 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Pozitívne
ROA 18.1 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2018 | 2017 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 210 tis. € | 114 tis. € | +84,6 % |
| EBITDA | 31 tis. € | 6 tis. € | +428,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 28 tis. € | 5 tis. € | +428,9 % |
| Čistý zisk | 23 tis. € | 2 tis. € | +13× |
| Aktíva | 128 tis. € | 148 tis. € | −14,0 % |
| Vlastné imanie | 30 tis. € | 7 tis. € | +347,4 % |
- 31. 3. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2018Štruktúra financovania
- Vlastné imanie23.4%
- Cudzie zdroje76.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2018aktuálny | Riadna | 210 tis. € | 128 tis. € | 30 tis. € | 31 tis. € | 23 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 114 tis. € | 148 tis. € | 7 tis. € | 6 tis. € | 2 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti31. 3. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla31. 3. 2017 → 5. 6. 2019
Coburgova 5371/84, Trnava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2018aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
- 1Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 31. 3. 2017
- 2Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 31. 3. 2017
- 3Administratívne službyod 31. 3. 2017
- 4Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 31. 3. 2017
- 5Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 31. 3. 2017
- 6Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 31. 3. 2017
- 7Podnikanie v oblasti nakladania s nebezpečným odpadomod 31. 3. 2017
- 8Verejné obstarávanieod 31. 3. 2017
- 9Fotografické službyod 31. 3. 2017
- 10Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 31. 3. 2017
- 11Špecialista na prevenciu závažných priemyselných haváriíod 31. 3. 2017
- 12Vykonávanie hodnotenia rizík, vypracúvanie a aktualizovanie bezpečnostnej správy a havarijného plánu a konzultačná a poradenská činnosť v určených oblastiach na úseku prevencie závažných priemyselných haváriíod 31. 3. 2017
- 13Činnosť bezpečnostného poradcu na prepravu nebezpečného tovaru v cestnej dopraveod 31. 3. 2017
- 14Faktoring a forfaitingod 31. 3. 2017
- 15Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 31. 3. 2017
- 16Vedenie účtovníctvaod 31. 3. 2017
- 17Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 31. 3. 2017
- 18Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 31. 3. 2017
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50745719
- RÚZ ID
- 1689208
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 31. 3. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat209 738 EUR · rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 3. 2017Zmena sídlaCoburgova 5371/84, Trnava