RAPHAEL s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 376 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 31/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje tržby (146 tis. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 25. 2. 2017
- Sídlo
- Stachanovská 59, 82105, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža11,5 %
- ROA (návratnosť aktív)1,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)65,4 %
- Zadlženosť98 %
- Kapitálová primeranosť1,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.88netIncome: 4 213revenue: 146 320prevNetIncome: -12 456
Kapitál1 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 1.78equity: 6 437assets: 361 014
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 98.22equity: 6 437assets: 361 014
Rast13 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 5.50revenueYoY: 376.05validHistoryYears: 3.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 11.47netMargin: 2.88ebitda: 16 782revenue: 146 320
Altman Z''-Score0.00Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.04 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.32 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.27 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.02 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.17 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.17 % vs. predchádzajúce -3.63 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 98.22 % vs. predchádzajúce 99.35 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.41× vs. predchádzajúce 0.09×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.88 % vs. predchádzajúca -40.53 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 1.78 % vs. predchádzajúca 0.65 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +376 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 376 % na 146 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 2.9 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 2 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 376 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 146 tis. € | 31 tis. € | +376,1 % |
| EBITDA | 17 tis. € | -8 tis. € | +302,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 15 tis. € | -7 tis. € | +302,0 % |
| Čistý zisk | 4 tis. € | -12 tis. € | +133,8 % |
| Aktíva | 361 tis. € | 343 tis. € | +5,1 % |
| Vlastné imanie | 6 tis. € | 2 tis. € | +189,4 % |
- 25. 2. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie1.8%
- Cudzie zdroje98.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 146 tis. € | 361 tis. € | 6 tis. € | 17 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 31 tis. € | 343 tis. € | 2 tis. € | -8 tis. € | -12 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 131 tis. € | 61 tis. € | 15 tis. € | 347 € | -476 € | EUR |
| 2022 | Riadna | — | 115 tis. € | 15 tis. € | 544 € | -273 € | EUR |
| 2021 | Riadna | — | 115 tis. € | 15 tis. € | 9 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | — | 13 tis. € | 7 tis. € | 8 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | — | 3 tis. € | -393 € | -562 € | -6 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | — | 48 tis. € | 4 tis. € | 13 tis. € | -1 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | — | 53 tis. € | -30 tis. € | -29 tis. € | -35 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti25. 2. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena25. 2. 2017 → 12. 7. 2019
PRÍRODNÁ LEKÁREŇ s. r. o.
- Zmena sídla25. 2. 2017 → 12. 7. 2019
Papraďová 1/A, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 25. 2. 2017
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu a služiebod 25. 2. 2017
- 3Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 25. 2. 2017
- 4Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 25. 2. 2017
- 5Kuriérske službyod 25. 2. 2017
- 6Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 25. 2. 2017
- 7Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 25. 2. 2017
- 8Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 25. 2. 2017
- 9Prenájom hnuteľných vecíod 25. 2. 2017
- 10Administratívne službyod 25. 2. 2017
- 11Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 25. 2. 2017
- 12Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 25. 2. 2017
- 13Čistiace a upratovacie službyod 25. 2. 2017
- 14Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 25. 2. 2017
- 15Poskytovanie služieb osobného charakteruod 25. 2. 2017
- 16Prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 25. 2. 2017
- 17Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 25. 2. 2017
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50752731
- RÚZ ID
- 1685054
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 25. 2. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat146 320 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 21. 4. 2017Registrácia platcu DPHSK2120477513
- 25. 2. 2017Zmena obchodného mena→ PRÍRODNÁ LEKÁREŇ s. r. o.
- 25. 2. 2017Zmena sídlaPapraďová 1/A, Bratislava