VF-company s.r.o.
aktívnaStabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 86/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (2,0 mil. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 3. 3. 2017
- Sídlo
- Sadová 2044/1, 05201, Spišská Nová Ves
- EBITDA marža12,5 %
- ROA (návratnosť aktív)25,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)49,7 %
- Zadlženosť49 %
- Kapitálová primeranosť50,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 9.07netIncome: 183 506revenue: 2 023 045prevNetIncome: 185 010
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 50.89equity: 368 920assets: 724 982
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 49.11equity: 368 920assets: 724 982
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 53.61revenueYoY: —validHistoryYears: 7.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 12.54netMargin: 9.07ebitda: 253 591revenue: 2 023 045
Altman Z''-Score6.21Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.00 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.13 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.00 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.09 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 25.31 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 25.31 % vs. predchádzajúce 39.62 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 49.11 % vs. predchádzajúce 60.30 %.splnené
- Obrat aktív rastieChýba obrat aktív alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Chýba čistá marža alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 50.89 % vs. predchádzajúca 39.70 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby za 2024: 2.0 mil. €. Bez medziročného porovnania (chýbajú dáta za predchádzajúci rok).
- Pozitívne
Čistá marža 9.1 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 51 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 25.3 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 2,0 mil. € | — | — |
| EBITDA | 254 tis. € | 246 tis. € | +3,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 228 tis. € | 221 tis. € | +3,1 % |
| Čistý zisk | 184 tis. € | 185 tis. € | −0,8 % |
| Aktíva | 725 tis. € | 467 tis. € | +55,2 % |
| Vlastné imanie | 369 tis. € | 185 tis. € | +99,0 % |
- 3. 3. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie50.9%
- Cudzie zdroje49.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 2,0 mil. € | 725 tis. € | 369 tis. € | 254 tis. € | 184 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | — | 467 tis. € | 185 tis. € | 246 tis. € | 185 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 1,3 mil. € | 275 tis. € | 109 tis. € | 51 tis. € | 39 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 760 tis. € | 147 tis. € | 71 tis. € | 9 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 471 tis. € | 158 tis. € | 65 tis. € | 12 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 942 tis. € | 162 tis. € | 61 tis. € | 75 tis. € | 55 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 434 tis. € | 388 tis. € | -77 € | -4 tis. € | -4 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 154 tis. € | 33 tis. € | 4 tis. € | -1 tis. € | -1 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti3. 3. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
- 1Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 11. 4. 2018
- 2Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 11. 4. 2018
- 3Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 11. 4. 2018
- 4Prípravné práce k realizácii stavbyod 11. 4. 2018
- 5Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 11. 4. 2018
- 6Čistiace a upratovacie službyod 11. 4. 2018
- 7dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 3. 3. 2017
- 8prenájom hnuteľných vecíod 3. 3. 2017
- 9vedenie účtovníctvaod 3. 3. 2017
- 10poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 3. 3. 2017
- 11donášková službaod 3. 3. 2017
- 12kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 3. 3. 2017
- 13reklamné a marketingové službyod 3. 3. 2017
- 14Výroba potravinárskych výrobkovod 3. 3. 2017
- 15Sprostredkovanie predaja, prenájmu a kúpy nehnuteľností (realitná činnosť)od 3. 3. 2017
- 16Sprostredkovanie zamestnania za úhradu okrem činnosti športového agentaod 3. 3. 2017
- 17organizovanie kurzov, školení a seminárovod 3. 3. 2017
- 18sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 3. 3. 2017
- 19sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 3. 3. 2017
- 20sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 3. 3. 2017
- 21administratívne službyod 3. 3. 2017
- 22uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 3. 3. 2017
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50753762
- RÚZ ID
- 1684339
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 3. 3. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat2 023 045 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 1. 8. 2020Registrácia platcu DPHSK2120459374
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna