TALAMONE, s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 29 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 32/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje tržby (145 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 1. 3. 2017
- Sídlo
- Kapitulská 454/12, 91701, Trnava
- EBITDA marža4,2 %
- ROA (návratnosť aktív)0,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)1,0 %
- Zadlženosť83 %
- Kapitálová primeranosť17,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 3.38netIncome: 4 887revenue: 144 756prevNetIncome: 26 878
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 17.08equity: 503 897assets: 2 950 646
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 82.92equity: 503 897assets: 2 950 646
Rast6 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -6.48revenueYoY: -29.46validHistoryYears: 7.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 4.22netMargin: 3.38ebitda: 6 114revenue: 144 756
Altman Z''-Score0.01Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.34 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.55 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.01 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.22 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.17 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.17 % vs. predchádzajúce 0.88 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 82.92 % vs. predchádzajúce 83.65 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.05× vs. predchádzajúce 0.07×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 3.38 % vs. predchádzajúca 13.10 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 17.08 % vs. predchádzajúca 16.35 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 29 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Info
Čistá marža len 3.4 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 17 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 145 tis. € | 205 tis. € | −29,5 % |
| EBITDA | 6 tis. € | 28 tis. € | −78,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 6 tis. € | 25 tis. € | −78,3 % |
| Čistý zisk | 5 tis. € | 27 tis. € | −81,8 % |
| Aktíva | 3,0 mil. € | 3,1 mil. € | −3,3 % |
| Vlastné imanie | 504 tis. € | 499 tis. € | +1,0 % |
- 1. 3. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie17.1%
- Cudzie zdroje82.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 145 tis. € | 3,0 mil. € | 504 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 205 tis. € | 3,1 mil. € | 499 tis. € | 28 tis. € | 27 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 220 tis. € | 3,1 mil. € | 472 tis. € | -32 tis. € | -32 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 484 tis. € | 3,0 mil. € | -496 tis. € | 252 tis. € | -58 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 279 tis. € | 3,1 mil. € | -438 tis. € | -138 tis. € | -138 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 41 tis. € | 3,1 mil. € | -299 tis. € | -179 tis. € | -180 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 216 tis. € | 2,2 mil. € | -119 tis. € | -123 tis. € | -123 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | — | 227 tis. € | 4 tis. € | -407 € | -452 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti1. 3. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla1. 3. 2017 → 9. 12. 2019
Starohájska 8180/9C, Trnava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1ubytovacie služby v ubytovacích zariadeniach s prevádzkovaním pohostinských činností v týchto zariadeniach a v chatovej osade triedy 3, v kempingoch triedy 3 a 4od 26. 10. 2019
- 2sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 1. 3. 2017
- 3reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 1. 3. 2017
- 4počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 1. 3. 2017
- 5administratívne službyod 1. 3. 2017
- 6prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 1. 3. 2017
- 7prenájom hnuteľných vecíod 1. 3. 2017
- 8kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 1. 3. 2017
- 9organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 1. 3. 2017
- 10prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 1. 3. 2017
- 11prevádzkovanie výdajne stravyod 1. 3. 2017
- 12poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 1. 3. 2017
- 13ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 1. 3. 2017
- 14činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 1. 3. 2017
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50759051
- RÚZ ID
- 1684477
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 1. 3. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat484 122 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 29. 4. 2019Registrácia platcu DPHSK2120456151
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 1. 3. 2017Zmena sídlaStarohájska 8180/9C, Trnava