MB TECH SK s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +7.0 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 42/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje tržby (288 tis. €), je zisková a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 4. 3. 2017
- Sídlo
- Zvolenská cesta 37, 97405, Banská Bystrica
- EBITDA marža6,6 %
- ROA (návratnosť aktív)1,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)37,6 %
- Zadlženosť96 %
- Kapitálová primeranosť3,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 4.55netIncome: 13 099revenue: 288 043prevNetIncome: 4 794
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 3.89equity: 34 842assets: 896 342
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 96.11equity: 34 842assets: 896 342
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 13.98revenueYoY: 6.97validHistoryYears: 9.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 6.64netMargin: 4.55ebitda: 19 138revenue: 288 043
Altman Z''-Score1.29Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.08 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.05 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.12 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.04 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.46 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.46 % vs. predchádzajúce 0.49 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 96.11 % vs. predchádzajúce 97.77 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.32× vs. predchádzajúce 0.28×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 4.55 % vs. predchádzajúca 1.78 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 3.89 % vs. predchádzajúca 2.23 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 7 % na 288 tis. € — stabilný organický rast.
- Info
Čistá marža len 4.5 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 4 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 288 tis. € | 269 tis. € | +7,0 % |
| EBITDA | 19 tis. € | 14 tis. € | +37,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 17 tis. € | 13 tis. € | +37,7 % |
| Čistý zisk | 13 tis. € | 5 tis. € | +173,2 % |
| Aktíva | 896 tis. € | 976 tis. € | −8,2 % |
| Vlastné imanie | 35 tis. € | 22 tis. € | +60,2 % |
- 4. 3. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie3.9%
- Cudzie zdroje96.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 288 tis. € | 896 tis. € | 35 tis. € | 19 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 269 tis. € | 976 tis. € | 22 tis. € | 14 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 225 tis. € | 962 tis. € | 17 tis. € | 8 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 286 tis. € | 965 tis. € | 78 tis. € | 68 tis. € | 51 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 319 tis. € | 1,1 mil. € | 224 tis. € | 20 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 299 tis. € | 359 tis. € | 212 tis. € | 52 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 387 tis. € | 372 tis. € | 204 tis. € | 144 tis. € | 107 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 331 tis. € | 441 tis. € | 97 tis. € | 107 tis. € | 64 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 101 tis. € | 419 tis. € | 33 tis. € | 39 tis. € | 28 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti4. 3. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50760602
- RÚZ ID
- 1688006
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 4. 3. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat386 644 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 12. 4. 2017Registrácia platcu DPHSK2120459561