Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

STRECHY VAGO s.r.o.

aktívna
Klasov 242, 95153, Klasov
podľa §4, registrácia od 7. 5. 2018
spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2025)72 tis. €
15,9 %vs 2024
Zisk (2025)8 tis. €
11×vs 2024
Vlastné imanie (2025)17 tis. €
94,6 %vs 2024
Zadlženosť (2025)69 %
15,1 %Strednávs 2024
ROE (2025)48.6 %
534,4 %Výbornévs 2024

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 16 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 70/100

Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (72 tis. €), je zisková.

Ziskováčistá marža 12 %
Silný rasttržby +16 % medziročne
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
11. 3. 2017
Sídlo
Klasov 242, 95153, Klasov
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2025)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža15,1 %
  • ROA (návratnosť aktív)15,0 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)48,6 %
  • Zadlženosť69 %
  • Kapitálová primeranosť30,8 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (72 tis. €), je zisková.
70/ 100Silná
Ziskovosť17 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 11.62
  • netIncome: 8 420
  • revenue: 72 434
  • prevNetIncome: 682.00
Kapitál12 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 30.79
  • equity: 17 319
  • assets: 56 249
Zadlženosť7 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 69.21
  • equity: 17 319
  • assets: 56 249
Rast17 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 8.16
  • revenueYoY: 15.88
  • validHistoryYears: 9.00
Efektivita17 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 15.11
  • netMargin: 11.62
  • ebitda: 10 944
  • revenue: 72 434
Altman Z''-Score2.90Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.61aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.260.71aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.721.11aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.47presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score5 / 6silná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 14.97 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 14.97 % vs. predchádzajúce 1.41 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 69.21 % vs. predchádzajúce 81.55 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 1.29× vs. predchádzajúce 1.30×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 11.62 % vs. predchádzajúca 1.09 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 30.79 % vs. predchádzajúca 18.45 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne stúpli o 16 % na 72 tis. € — stabilný organický rast.

  • Pozitívne

    Čistá marža 11.6 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.

  • Info

    Kapitálová primeranosť 31 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.

  • Pozitívne

    ROA 15.0 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.

Finančný prehľad (2025)
Položka20252024Zmena
Tržby72 tis. €63 tis. €+15,9 %
EBITDA11 tis. €2 tis. €+425,6 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)10 tis. €2 tis. €+425,6 %
Čistý zisk8 tis. €682 €+11×
Aktíva56 tis. €48 tis. €+16,6 %
Vlastné imanie17 tis. €9 tis. €+94,6 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 11. 3. 2017Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby