M a B Štúrovo spol. s r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +4.8 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 69/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (635 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 28. 3. 2017
- Sídlo
- Hlavná 62, 94301, Štúrovo
- EBITDA marža8,4 %
- ROA (návratnosť aktív)1,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)2,8 %
- Zadlženosť65 %
- Kapitálová primeranosť35,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.01netIncome: 12 784revenue: 634 670prevNetIncome: 17 233
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 35.43equity: 456 017assets: 1 286 931
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 64.57equity: 456 017assets: 1 286 931
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 45.88revenueYoY: 4.77validHistoryYears: 7.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 8.36netMargin: 2.01ebitda: 53 062revenue: 634 670
Altman Z''-Score1.71Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.70 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.20 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.24 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.58 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.99 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.99 % vs. predchádzajúce 2.32 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 64.57 % vs. predchádzajúce 89.47 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.49× vs. predchádzajúce 0.82×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.01 % vs. predchádzajúca 2.84 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 35.43 % vs. predchádzajúca 10.53 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (5 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Info
Čistá marža len 2.0 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 35 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 483 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2023 | 2022 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 635 tis. € | 606 tis. € | +4,8 % |
| EBITDA | 53 tis. € | 64 tis. € | −16,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 48 tis. € | 57 tis. € | −16,7 % |
| Čistý zisk | 13 tis. € | 17 tis. € | −25,8 % |
| Aktíva | 1,3 mil. € | 743 tis. € | +73,3 % |
| Vlastné imanie | 456 tis. € | 78 tis. € | +483,1 % |
- 28. 3. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2023Štruktúra financovania
- Vlastné imanie35.4%
- Cudzie zdroje64.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023aktuálny | Riadna | 635 tis. € | 1,3 mil. € | 456 tis. € | 53 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 606 tis. € | 743 tis. € | 78 tis. € | 64 tis. € | 17 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 631 tis. € | 498 tis. € | 53 tis. € | 39 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 512 tis. € | 427 tis. € | 41 tis. € | 29 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 269 tis. € | 143 tis. € | 30 tis. € | 14 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 192 tis. € | 90 tis. € | 24 tis. € | 16 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 66 tis. € | 50 tis. € | 12 tis. € | 8 tis. € | 7 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti28. 3. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla28. 3. 2017 → 12. 8. 2024
Kossúthova 738/26, Štúrovo
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2023aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 28. 3. 2017
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 28. 3. 2017
- 3Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 28. 3. 2017
- 4Prenájom hnuteľných vecíod 28. 3. 2017
- 5Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 28. 3. 2017
- 6Vedenie účtovníctvaod 28. 3. 2017
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50780051
- RÚZ ID
- 1692488
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 28. 3. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat634 670 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 20. 3. 2018Registrácia platcu DPHSK2120499711
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 28. 3. 2017Zmena sídlaKossúthova 738/26, Štúrovo