FRETA s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 48 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 31/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (1,6 mil. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 28. 3. 2017
- Sídlo
- Gusevova 26, 82109, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža0,6 %
- ROA (návratnosť aktív)0,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)22,0 %
- Zadlženosť96 %
- Kapitálová primeranosť4,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.464netIncome: 7 569revenue: 1 631 350prevNetIncome: 9 349
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 3.99equity: 34 470assets: 864 152
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 96.01equity: 34 470assets: 864 152
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 11.75revenueYoY: -48.01validHistoryYears: 4.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 0.618netMargin: 0.464ebitda: 10 080revenue: 1 631 350
Altman Z''-Score0.30Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.08 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.11 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.07 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.04 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.88 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.88 % vs. predchádzajúce 1.70 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 96.01 % vs. predchádzajúce 95.12 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.89× vs. predchádzajúce 5.69×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.46 % vs. predchádzajúca 0.30 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 3.99 % vs. predchádzajúca 4.88 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 48 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Info
Čistá marža len 0.5 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 4 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2020 | 2019 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 1,6 mil. € | 3,1 mil. € | −48,0 % |
| EBITDA | 10 tis. € | 13 tis. € | −21,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 9 tis. € | 12 tis. € | −21,1 % |
| Čistý zisk | 8 tis. € | 9 tis. € | −19,0 % |
| Aktíva | 864 tis. € | 551 tis. € | +56,8 % |
| Vlastné imanie | 34 tis. € | 27 tis. € | +28,1 % |
- 28. 3. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019
Finančné ukazovatele
2020Štruktúra financovania
- Vlastné imanie4.0%
- Cudzie zdroje96.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020aktuálny | Riadna | 1,6 mil. € | 864 tis. € | 34 tis. € | 10 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 3,1 mil. € | 551 tis. € | 27 tis. € | 13 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 2,6 mil. € | 72 tis. € | 18 tis. € | 10 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 1,2 mil. € | 61 tis. € | 10 tis. € | 7 tis. € | 5 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti28. 3. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla28. 3. 2017 → 11. 8. 2017
Roľnícka 187, Bratislava - mestská časť Vajnory
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2020aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 28. 3. 2017
- 2Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 28. 3. 2017
- 3Spracovanie a konzervovanie, zemiakov, ovocia a zeleninyod 28. 3. 2017
- 4Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 28. 3. 2017
- 5Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 28. 3. 2017
- 6Prípravné práce k realizácii stavbyod 28. 3. 2017
- 7Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 28. 3. 2017
- 8Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 28. 3. 2017
- 9Výroba jednoduchých drevárskych výrobkov, zostavovanie stolárskych dielcov alebo súčastí z dreva do finálnych produktov a ich údržbaod 28. 3. 2017
- 10Výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 28. 3. 2017
- 11Polygrafická výroba, sadzba a konečná úprava tlačovínod 28. 3. 2017
- 12Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 28. 3. 2017
- 13Čistiace a upratovacie službyod 28. 3. 2017
- 14Sťahovacie službyod 28. 3. 2017
- 15Reklamné a marketingové službyod 28. 3. 2017
- 16Baliace činnosti, manipulácia s tovaromod 28. 3. 2017
- 17Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 28. 3. 2017
- 18Faktoring a forfaitingod 28. 3. 2017
- 19Administratívne službyod 28. 3. 2017
- 20Prieskum trhu a verejnej mienkyod 28. 3. 2017
- 21Prenájom hnuteľných vecíod 28. 3. 2017
- 22Nákladná cestná doprava vykonávaná cestnými nákladnými vozidlami, ktorých celková hmotnosť vrátane prípojného vozidla nepresahuje 3,5 tod 28. 3. 2017
- 23Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 28. 3. 2017
- 24Organizovanie kurzov, školení a seminárovod 28. 3. 2017
- 25Vykonávanie zváracích prácod 28. 3. 2017
- 26Výroba a hutnícke spracovanie kovovod 28. 3. 2017
- 27Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 28. 3. 2017
- 28Výroba elektromotorov, rozvádzačov, káblov a batériíod 28. 3. 2017
- 29Výroba elektrických svietidiel, zariadení pre motory a vozidlá a signalizácieod 28. 3. 2017
- 30Výroba strojov a prístrojov pre domácnosťod 28. 3. 2017
- 31Vývoj, výroba zabezpečovacích systémov alebo poplachových systémov a zariadení umožňujúcich sledovanie pohybu a konania osoby v chránenom objekte, na chránenom mieste alebo v ich okolíod 28. 3. 2017
- 32Projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 28. 3. 2017
- 33Zhotovovanie atypických zabezpečovacích konštrukcií na stavbe pre zaistenie bezpečnosti práceod 28. 3. 2017
- 34Zhotovovanie podporných konštrukcií stropov a ostatných stavebných prvkov pri monolitických skeletochod 28. 3. 2017
- 35Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 28. 3. 2017
- 36Počítačové službyod 28. 3. 2017
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50781251
- RÚZ ID
- 1689574
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 28. 3. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat3 137 760 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 28. 3. 2017Zmena sídlaRoľnícka 187, Bratislava - mestská časť Vajnory