Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

La Fenice, s.r.o.

aktívna
Orechová ulica 1221/5, 90051, Zohor
podľa §4, registrácia od 15. 11. 2017
spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2024)276 tis. €
39,6 %vs 2023
Zisk (2024)-32 tis. €
204,4 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)50 tis. €
40,4 %vs 2023
Zadlženosť (2024)82 %
18,3 %Vysokávs 2023
ROE (2024)-64.8 %
275,3 %Stratavs 2023

Pokles tržieb

Tržby medziročne klesli o 40 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 42/100

Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (276 tis. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Pokles tržiebtržby -40 % medziročne
Zvýšená zadlženosťcudzie zdroje tvoria 82 % aktív
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
28. 3. 2017
Sídlo
Orechová ulica 1221/5, 90051, Zohor
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža11,5 %
  • ROA (návratnosť aktív)-11,6 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)-64,8 %
  • Zadlženosť82 %
  • Kapitálová primeranosť17,9 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (276 tis. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.
42/ 100Slabá
Ziskovosť0 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -11.65
  • netIncome: -32 116
  • revenue: 275 777
  • prevNetIncome: 30 756
Kapitál7 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 17.87
  • equity: 49 583
  • assets: 277 425
Zadlženosť3 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 82.13
  • equity: 49 583
  • assets: 277 425
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 20.99
  • revenueYoY: -39.60
  • validHistoryYears: 8.00
Efektivita12 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 11.46
  • netMargin: -11.65
  • ebitda: 31 605
  • revenue: 275 777
Altman Z''-Score1.36Šedá zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.35aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.260.13aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.65aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.23presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score0 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -11.58 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -11.58 % vs. predchádzajúce 11.30 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 82.13 % vs. predchádzajúce 69.41 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.99× vs. predchádzajúce 1.68×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -11.65 % vs. predchádzajúca 6.74 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 17.87 % vs. predchádzajúca 30.59 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Riziko

    Tržby medziročne klesli o 40 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -11.6 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Upozornenie

    Kapitálová primeranosť len 18 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby276 tis. €457 tis. €−39,6 %
EBITDA32 tis. €50 tis. €−36,4 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)28 tis. €45 tis. €−36,4 %
Čistý zisk-32 tis. €31 tis. €−204,4 %
Aktíva277 tis. €272 tis. €+1,9 %
Vlastné imanie50 tis. €83 tis. €−40,4 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
2 osobyv štatutárnych orgánoch
graf prepojenícez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 28. 3. 2017Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby