M - REAL ESTATE s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 35 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 96/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (48 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 30. 3. 2017
- Sídlo
- Komenského 4, 94301, Štúrovo
- EBITDA marža30,2 %
- ROA (návratnosť aktív)6,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)8,8 %
- Zadlženosť32 %
- Kapitálová primeranosť68,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 30.15netIncome: 14 594revenue: 48 398prevNetIncome: 4 611
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 68.43equity: 165 605assets: 242 015
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 31.57equity: 165 605assets: 242 015
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 31.88revenueYoY: 35.05validHistoryYears: 5.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 30.15netMargin: 30.15ebitda: 14 594revenue: 48 398
Altman Z''-Score5.29Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.35 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.33 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.34 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 2.28 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 6.03 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 6.03 % vs. predchádzajúce 2.40 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 31.57 % vs. predchádzajúce 21.53 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.20× vs. predchádzajúce 0.19×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 30.15 % vs. predchádzajúca 12.87 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 68.43 % vs. predchádzajúca 78.47 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 48398 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 35 % na 48 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 30.2 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.30 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 30.2 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 68 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 48 tis. € | 36 tis. € | +35,1 % |
| EBITDA | 15 tis. € | 5 tis. € | +210,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 13 tis. € | 4 tis. € | +210,4 % |
| Čistý zisk | 15 tis. € | 5 tis. € | +216,5 % |
| Aktíva | 242 tis. € | 192 tis. € | +25,8 % |
| Vlastné imanie | 166 tis. € | 151 tis. € | +9,7 % |
- 30. 3. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie68.4%
- Cudzie zdroje31.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 48 tis. € | 242 tis. € | 166 tis. € | 15 tis. € | 15 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 36 tis. € | 192 tis. € | 151 tis. € | 5 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 33 tis. € | 188 tis. € | 146 tis. € | 61 tis. € | 61 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 28 tis. € | 127 tis. € | 86 tis. € | 11 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 16 tis. € | 116 tis. € | 75 tis. € | 3 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | — | 114 tis. € | 10 tis. € | 1 tis. € | 936 € | EUR |
| 2018 | Riadna | — | 109 tis. € | 9 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | — | 99 tis. € | -8 € | — | -8 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti30. 3. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
- 1Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 22. 9. 2023
- 2Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 22. 9. 2023
- 3Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciu, prevádzkovanie výdajne stravyod 22. 9. 2023
- 4Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 22. 9. 2023
- 5Reklamné, marketingové, fotografické a informačné služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 22. 9. 2023
- 6Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 30. 3. 2017
- 7Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 30. 3. 2017
- 8Čistiace a upratovacie službyod 30. 3. 2017
- 9Prenájom hnuteľných vecíod 30. 3. 2017
- 10Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 30. 3. 2017
- 11Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 30. 3. 2017
- 12Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 30. 3. 2017
- 13Administratívne službyod 30. 3. 2017
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50789961
- RÚZ ID
- 1689809
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 30. 3. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat48 398 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna