CERATIZIT Slovenská republika s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +1.4 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 72/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (4,3 mil. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 23. 3. 2017
- Sídlo
- Vilová 2, 85101, Bratislava - mestská časť Petržalka
- EBITDA marža5,2 %
- ROA (návratnosť aktív)4,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)7,8 %
- Zadlženosť41 %
- Kapitálová primeranosť59,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.21netIncome: 94 017revenue: 4 260 686prevNetIncome: 64 376
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 59.19equity: 1 201 133assets: 2 029 226
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 40.81equity: 1 201 133assets: 2 029 226
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 48.19revenueYoY: 1.42validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 5.25netMargin: 2.21ebitda: 223 623revenue: 4 260 686
Altman Z''-Score6.93Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.16 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 3.61 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.63 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.52 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 4.63 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 4.63 % vs. predchádzajúce 3.36 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 40.81 % vs. predchádzajúce 42.14 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.10× vs. predchádzajúce 2.20×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.21 % vs. predchádzajúca 1.53 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 59.19 % vs. predchádzajúca 57.86 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (1 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Info
Čistá marža len 2.2 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 59 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2026 | 2025 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 4,3 mil. € | 4,2 mil. € | +1,4 % |
| EBITDA | 224 tis. € | 187 tis. € | +19,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 201 tis. € | 169 tis. € | +19,4 % |
| Čistý zisk | 94 tis. € | 64 tis. € | +46,0 % |
| Aktíva | 2,0 mil. € | 1,9 mil. € | +6,0 % |
| Vlastné imanie | 1,2 mil. € | 1,1 mil. € | +8,5 % |
- 23. 3. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2026Zverejnená účtovná závierka za rok 2026
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
Finančné ukazovatele
2026Štruktúra financovania
- Vlastné imanie59.2%
- Cudzie zdroje40.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026aktuálny | Riadna | 4,3 mil. € | 2,0 mil. € | 1,2 mil. € | 224 tis. € | 94 tis. € | EUR |
| 2025 | Riadna | 4,2 mil. € | 1,9 mil. € | 1,1 mil. € | 187 tis. € | 64 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 4,9 mil. € | 2,1 mil. € | 1,0 mil. € | 496 tis. € | 303 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 4,7 mil. € | 2,0 mil. € | 1,0 mil. € | 672 tis. € | 445 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 3,8 mil. € | 1,6 mil. € | 945 tis. € | 546 tis. € | 355 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 3,1 mil. € | 1,2 mil. € | 790 tis. € | 466 tis. € | 293 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 2,7 mil. € | 1,1 mil. € | 697 tis. € | 395 tis. € | 227 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 2,8 mil. € | 1,2 mil. € | 470 tis. € | 709 tis. € | 499 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 391 tis. € | 623 tis. € | -29 tis. € | 7 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 124 tis. € | 154 tis. € | -34 tis. € | -24 tis. € | -39 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti23. 3. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2026aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2025JSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50792521
- RÚZ ID
- 1691414
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 23. 3. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2026Zverejnená účtovná závierka za rok 2026Riadna
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat4 910 483 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 30. 10. 2017Registrácia platcu DPHSK2120475830