Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

VEGAS 777, s.r.o.

aktívna
Žriedlová 28, 04001, Košice - mestská časť Staré Mesto
spoločnosť s ručením obmedzeným
Tržby (2019)429 tis. €
13×vs 2018
Zisk (2019)3 tis. €
36×vs 2018
Vlastné imanie (2019)8 tis. €
75,8 %vs 2018
Zadlženosť (2019)50 %
41,6 %Strednávs 2018
ROE (2019)43.1 %
21×Výbornévs 2018

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 1319 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 44/100

Hlavnou slabinou je ziskovosť.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (429 tis. €).

Nízka maržačistá marža len 0.8 %
Silný kapitálvlastné imanie tvorí 50 % aktív
Silný rasttržby +1319 % medziročne
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
21. 6. 2017
Sídlo
Žriedlová 28, 04001, Košice - mestská časť Staré Mesto
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2019)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža1,8 %
  • ROA (návratnosť aktív)21,7 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)43,1 %
  • Zadlženosť50 %
  • Kapitálová primeranosť50,3 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (429 tis. €).
44/ 100Slabá
Ziskovosť6 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 0.765
  • netIncome: 3 282
  • revenue: 429 257
  • prevNetIncome: -95.00
Kapitál20 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 50.29
  • equity: 7 613
  • assets: 15 139
Zadlženosť16 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 49.71
  • equity: 7 613
  • assets: 15 139
Rast18 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR:
  • revenueYoY: 1 318,609
  • validHistoryYears: 2.00
Efektivita4 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 1.83
  • netMargin: 0.765
  • ebitda: 7 854
  • revenue: 429 257
Altman Z''-Score5.49Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.99aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.260.48aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.722.96aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.051.06presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score6 / 6silná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 21.68 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 21.68 % vs. predchádzajúce -0.32 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 49.71 % vs. predchádzajúce 85.19 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 28.35× vs. predchádzajúce 1.03×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.76 % vs. predchádzajúca -0.31 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 50.29 % vs. predchádzajúca 14.81 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Aktíva medziročne klesli o 48 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
  • Tržby +1319 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne vzrástli o 1319 % na 429 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.

  • Info

    Čistá marža len 0.8 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.

  • Pozitívne

    Kapitálová primeranosť 50 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.

  • Pozitívne

    ROA 21.7 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.

Finančný prehľad (2019)
Položka20192018Zmena
Tržby429 tis. €30 tis. €+13×
EBITDA8 tis. €2 tis. €+221,2 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)7 tis. €2 tis. €+221,2 %
Čistý zisk3 tis. €-95 €+36×
Aktíva15 tis. €29 tis. €−48,2 %
Vlastné imanie8 tis. €4 tis. €+75,8 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 21. 6. 2017Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019
  • 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby